Новообраний Президент України Володимир Зеленський прокоментував відтягування Верховною Радою призначення дати його інавгурації.

Про це він написав у Facebook.

Зеленський процитував спікера ВР Парубія, який обіцяв призначити дату інавгурації 14 травня на засіданні Ради, назвавши його слова «брехнею дрібних шахраїв».

«Запам’ятайте прізвища депутатів цього скликання. І на наступних парламентських виборах робіть висновки. Зробимо їх разом!» – написав Зеленський.

Нагадаємо, Засідання Комітету з питань Регламенту щодо інавгурації Володимира Зеленського перенесли на середу, 15 травня.

Про це повідомила глава секретаріату комітету Марія Нехоца.

За її словами, комітет ще не отримав нові постанови про інавгурацію Зеленського, які зареєстрував позафракційний нардеп Віталій Купрій.

«Тому комітет розгляне постанови про дату інавгурації в середу о 15:00… За дорученням голови Ради, сьогодні о 12:00 відбудеться засідання регламентного комітету, на якому розглянуть постанови про скасування закону про державну мову», – розповіла Нехоца.

Також представник штабу новообраного президента Володимира Зеленського Дмитро Разумков розповів основні причини, чому вони наголошують на даті його інавгурації 19 травня.

За його словами, було б правильно мінімізувати весь той дискомфорт, який буде пов'язаний з днем ​​інавгурації для жителів Києва.

"Ми прекрасно з вами розуміємо, що будь-які події, приїзди іноземних гостей – це обмеження по переміщенню по Києву. Якщо ми говоримо про день інавгурації, це фактично повний транспортний колапс центральної частини міста, тому що все буде перекрито. Щоб мінімізувати такий негативний ефект Володимир Олександрович і пропонує провести його в перший вихідний день, а фактично це 19 число", – сказав Разумков.

"Якби раніше Рада змогла зібратися і призначити інший день, було б, звичайно ж, комфортніше і правильніше інавгурацію провести раніше", – додав представник штабу Зеленського.