Перше засідання нової Верховної Ради 9-го скликання відбудеться 29 серпня

На засіданні новообрані народні депутати повинні сформувати президію, комітети, фракції, затвердити склад Кабінету міністрів і призначити прем’єр-міністра України.

Також народні обранці з перших робочих днів можуть також призначити і глав силових відомств, зокрема генпрокурора. Крім того, ходять чутки, що нова Верховна Рада, яка була обрана на дострокових виборах, може оголосити проведення дострокових місцевих.

У парламент 9-го скликання пройшли п’ять партій. За результатами голосування партія “Слуга народу” отримає коаліційну більшість – 254 мандата – тому навряд чи буде об’єднуватися з іншими партіями.

Другою стала партія “Опозиційна платформа – За життя” – вона отримала 54 мандати і вже заявила, що буде в опозиції до коаліції. Партія хоче отримати головування в бюджетному комітеті, комітеті свободи слова, контролю над роботою правоохоронних органів, Рахункової палати. Чи приєднаються до ОТЗЖ якісь ще партії – поки невідомо.

Партія “Батьківщина” на третьому місці з 26 мандатами, “Європейська солідарність” – 25, “Голос” – 20. Ще 10 отримали представники інших партій, 46 депутатів були обрані як самовисуванці. 26 місць в парламенті, як і в минулому скликанні, залишаться порожніми через неможливість провести вибори на окупованих Росією територіях.

Нагадаємо, що серед депутатів нового скликання Верховної Ради ще до початку роботи в парламенті розгорілися перші конфлікти.

Як стало відомо, новообрані нардепи ще не встигли вийти на роботу, як вже почали конфліктувати один з одним. Найбільш бурхливі дискусії на засіданні підготовчої депутатської групи розгорілися навколо питання розміщення депутатів в сесійній залі. Про це розповіли в «Слузі народу».