Ворогу не вдалось оточити Бахмут і вони втратили частину панівних висот довкола міста.
Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
“Тобто, просування наших військ у передмісті по флангам, яке і зараз триває, дуже сильно ускладнює ворогу знаходження у Бахмуті. Наші війська взяли місто у напівоточення, що дає нам можливість знищувати ворога. Тому, ворогу, у тій частині міста яку він контролює, доводиться оборонятись”, – написала вона.
Також Маляр додала, що наші оборонці зберігають контроль над промисловими та інфраструктурними об‘єктами та приватним сектором Бахмута у районі «Літак».
В свою чергу гранатометник 5-го штурмового полку Юрій Сиротюк розповів, що підрозділи Збройних сил України просуваються в районі Бахмута Донецької області.
“Просування можу підтвердити власними ногами. Наявність серйозних втрат противника можу підтвердити тим, що бачив. Є полонені. На південному напрямку маємо успіхи, на південному фланзі рухаємося вперед”, – повідомив він одному з українських ЗМІ.
Разом з тим він уточнив, що противник поки стабілізувати ситуацію на Бахмутському напрямку не може.
Український військовий також зазначив, що ЗСУ контролюють висоти з боку Часового Яру.
“І фактично просування противника в місті тоді втрачає будь-який сенс. І ми бачимо супротивника зверху, як кулі на більярдному столі. І контролювати руїни міста, не контролюючи панівні висоти, противнику буде неможливо. Це буде самогубне перебування в місті. Ще б наші побратими підібгали трошки з півночі, повернули б позиції над Соледаром (там є теж дуже хороші панівні висоти), тоді противнику, напевно, довелося б, принаймні, з частини Бахмута відступати — хоча б за річку Бахмутку, якщо у них є якесь здорове мислення”, – додав Сиротюк.
Але відступ ворога навіть якщо й відбудеться, то однозначно не без втрат. Бойовики ПВК “Вагнера” не зможуть відійти з міста-фортеці Бахмут без втрат, оскільки постійно перебувають у безпосередньому контакті зі Збройними силами України.
Водночас, як йдеться у звіті ISW, “вагнерівці” під час відхожу заважатимуть підрозділам Міноборони РФ готуватися до запланованого українського контрнаступу.
За оцінкою аналітиків, ПВК навряд чи зможе організувати належну оборону, або закріпити нещодавні успіхи в Бахмуті, достатні для запобігання контратакам Сил оборони. Наразі українські захисники перебувають у Хромовому та Іванівському, а також ведуть бої з інтервентами у Бахмуті та його околицях. При цьому українська артилерія вражає окупаційні сили на всіх позиціях.
За словами експертів, відхід у дотику до супротивника – надзвичайно важке завдання, з яким “вагнерівці” навряд чи впораються. Вони продемонстрували погану координацію з військами та військовим командуванням РФ, що може завадити проведенню ротації.
Аналітики ISW впевнені, що російське військове командування навряд збере достатньо сил, щоб змінити бойовиків ПВК у Бахмуті та утримати при цьому свої фланги без передислокації російських військ з інших районів.
Додамо, що Сили оборони України не дозволяють російським загарбникам захопити українські позиції в місті Бахмут, продовжуючи знищувати особовий склад окупантів. Наразі втрати серед ворожого війська за різними підрахунками сягають декількох десятків тисяч окупантів.
Наразі ЗСУ продовжують контратакувати під Бахмутом. Захисники звільнили вже десятки кілометрів міста.
Українські військові працюють над створенням умов для оточення Бахмута Донецької області. Військовий експерт Михайло Самусь вважає, що російські окупанти у місті-фортеці можуть потрапити у мишоловку. А це в свою чергу стане черговим провалом для РФ.