Опозиція Швеції наполягає на необхідності негайно передати ЗСУ літаки JAS 39 Gripen. Центристська партія Швеції наголошує на тому, щоб літаки відправили в Україну ще до ухвалення держави в НАТО. Разом з F-16 та Thunderbolt вони можуть переломити хід війни у повітрі над Україною.

Як відомо, серед опозиціонерів немає розбіжностей щодо підтримки України у війні проти Росії, проте соціал-демократи наполягають на тому, що Швеція повинна спочатку вступити в НАТО, а після вже активізувати передачу військової техніки Києву.

«Я очікую, що у вівторок (5 березня.) ми отримаємо запрошення від прем’єр-міністра скликати широкі збори, щоб організувати постачання Gripen в Україну», — заявив лідер центристів Мухаррем Демірок.

Швеція вже постачає Україні нові зразки озброєння, зокрема самохідні гаубиці Archer.

Раніше вже повідомлялось, що Швеція направить Україні рекордний пакет допомоги. Як повідомили у Міністерстві оборони Швеції, новий, п’ятнадцятий за рахунком, пакет підтримки для Києва виявився найбільшим і оцінюється у 7,1 млрд шведських крон (понад 680 млн доларів США).

До пакета входять знамениті десантно-штурмові катери класу Stridsbat 90 Н, різне підводне озброєння, зенітні системи, протитанкові комплекси, артилерійські снаряди, медичне обладнання й інші види техніки та матеріалів. Додатково 1 млрд шведських крон буде використано на закупівлю техніки через різні фонди, а ще 1 млрд крон буде спрямовано на замовлення нових бронемашин. Ще 400 млн крон буде виділено на освітні ініціативи для українців.

Міністр оборони Швеції Пол Йонсон підкреслив, що пакет був адаптований до потреб України. Разом із попередніми пакетами допомоги загальна сума допомоги від Швеції становить понад 30 млрд шведських крон (приблизно 2,9 млрд доларів).