Нардеп Ярослав Желєзняк, як і президент Зеленський, повідомив, що до урядового законопроєкту про зміну правил військової служби, мобілізації та військового обліку подали 4 тисячі 195 правок. Його розгляд у Верховній раді може розпочатися 6 березня. Проте, людей все ще дуже цікавить питання мобілізації депутатів.

За словами адвоката Ростислава Кравця, депутатів можуть і зараз призивати. Однак і тут є деякі умови і питання.

«Якщо депутатів забронювали органи державної влади й інші органи (місцевого самоврядування або Кабмін), то мобілізації вони також не підлягають. Проте, структурні підрозділи органів місцевого самоврядування зазвичай вчасно подають списки з бронювання», — розповідає він.

До того ж, наразі, згідно із текстом закону, мобілізації підлягають силовики – бронь отримують лише голови силових органів. Також бронь можуть отримати і голови сільрад та міські чиновники.

Таку думку висловив політолог та запорізький волонтер Роман П’ятигорець.

Він наголосив, що важливим також є те, що у законі прописали грошове забезпечення — від 100 тисяч гривень, якщо військовий знаходиться на передовій і менше, за рахунок того, на якій позиції перебуває солдат.

Експерт вважає, що обов’язково всім потрібно пройти військову підготовку, не очікуючи поки тобі про це скажуть. Приклад тому, ситуації у тих місцях, куди зайшли окупанти — це жахливі кадри того, що з місцевими там робить ворог.

Країні треба зрозуміти свій потенціал, саме тому потрібен цей закон про мобілізацію, вважає запорізький політолог.

Також важливо, щоб депутити не відсиджувались у свої кріслах, а також йшли на фронт та показували приклад українцям.