Нарешті НАТО наблизилось до історичного рішення. На конференції в Парижі за участі президентів України Володимира Зеленського та президента Франції Емануеля Макрона обговорювалася можливість відправки сухопутних військ західних країн в Україну. Останній зазначив, що над НАТО висить небезпека вторгнення Росії, тому альянс зацікавлений у максимальній допомозі Україні.

Про це Емманюель Макрон сказав після завершення конференції з підтримки України, яка відбулася у Парижі.

«Ми це обговорили. Наразі консенсусу щодо відправлення військ немає. Але в цьому питанні в майбутньому нічого не слід виключати. Ми зробимо все можливе, щоб Росія не змогла виграти цю війну», — сказав він.

Макрон зазначив, що усі лідери згодні із фактом, що не бажають вступати у війну з «російським народом», а також висловили намір дотримуватись стримування ескалації, як вони це роблять від початку вторгнення РФ в Україну.

Макрон стверджував, що західні країни «мають намір зробити все необхідне, щоб Росія не могла» перемогти цей конфлікт: «Все можливо, якщо це корисно для досягнення нашої мети».

Також, президент Франції Еммануель Макрон заявив, що країни-партнери і союзники створять коаліцію для постачання Україні ракет середньої і великої дальності

За словами французького лідера після пресконференції в Парижі щодо підтримки України, було вирішено «створити коаліцію для глибоких ударів і, отже, ракет середньої і великої дальності».

«Протягом наступних десяти днів ми збираємося докладати всіх цих зусиль, тому що ми оглянули багато європейських і неєвропейських країн, у яких є боєприпаси», — розповів Макрон.

Макрон також нагадав, що раніше для підтримки України було створено вісім коаліцій, кожна з яких приурочена до певних видів озброєння. Нинішня стане вже дев’ятою.