Третій президент України Віктор Ющенко (2005-2010) прокоментував останні звістки з Фанару та наближення України до створення Єдиної Помісної Православної Церкви.

Відповідне звернення політик написав у власному Facebook.

"Дорога українська нація! Я неймовірно щасливий, що сьогодні звучать слова, що повертають на круги своя і правду, і мрію, і надію! Історична правда восторжествувала! Єдина Православна Помісна церква повертається додому! Велика сила в нашій українській дорозі. Великі випробування пережив наш народ і великою є його могутність, бо вона походить з глибокої, чистої і світлої віри", – зазначив третій президент України.

Він також пригадав слова, сказані Вселенським Патріархом Варфоломієм під час відвідин Києва: "Україна виділяється релігійними і світськими лідерами… Але найголовніше те, що ви завжди йшли за Христом – з вірою, благочестям і любов’ю".

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

У своєму зверненні Ющенко подякував чинному Президенту України за турботу про "духовне здоров’я нашого народу, про наш національний і соборний дух".

"Наш Собор повертається. У палких і в смиренних серцях, по всій Україні чути його передзвони. Україна постає сильною національною державою. В Україні постає Єдина Православна Помісна Церква. Україна об’єднується з Єдиною Європою. Істинно історичний процес", – написав політик.

Він також закликав українців бути сильними і вірити у міць власної нації.