Столична прокуратура провела обшуки в Департаменті молоді та спорту КМДА із одночасним врученням підозр. Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

За даними досудового розслідування, службові особи комунального підприємства “Спортивний комплекс”, що підпорядковане у своїй діяльності Департаменту молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради, на підставі укладених договорів безпідставно перерахували бюджетні кошти на рахунки підрядних організацій за виконані роботи з капітального ремонту стадіону з легкоатлетичними доріжками та своїх спортивних майданчиків, які фактично надавались за завищеними цінами та не в повному обсязі.

Вказані дії спричинили збитки територіальній громаді на суму понад 700 тисяч гривень, відзначають правоохоронці.

У ході обшуку виявлено та вилучено документи щодо проведення тендерної закупівлі та фінансово-господарських взаємовідносин комунального підприємства з приватним товариством, які стануть предметом експертного дослідження.

Також при обшуку двом інженерам технічного нагляду повідомили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України та планується повідомлення про підозру третій особі – представнику підрядної організації.

До слова, сьогодні Служба безпеки України затримала громадянина РФ, який активно сприяв тимчасовій окупації АР Крим. Він приїхав на півострів після його окупації і відповідав за розбудову інфраструктурної галузі, у тому числі для швидкої мілітаризації Криму.

За наявними даними, чоловік приїхав з Росії для організації процесу розбудови важливих інфраструктурних проектів. Йому пообіцяли підвищення по службі. Тоді це було звичною практикою, оскільки окупанти не довіряли «перебіжчикам» і на стратегічні напрямки «розставляли своїх».

За даними слідства, у 2014-2017 роках функціонер працював керівником незаконно створених окупантами структур на базі захоплених українських підприємств.

Під час перебування на посадах іноземець активно сприяв незаконному захопленню майна українських підприємств та його використанню для розбудови інфраструктури анексованого півострова.

Зокрема, йдеться про перевезення вантажів Чорноморського флоту Міноборони РФ.

Чоловік неодноразово брав участь у робочих нарадах під головуванням очільника «Республіки Крим» Аксьонова. У ході цих зустрічей топчиновник не лише звітував про виконання покладених на нього обов’язків, а й надавав пропозиції щодо розбудови інфраструктурних проектів окупантів.

У вересні 2021 громадянину РФ повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України) Кримінального кодексу України та скеровано обвинувальний акт відносно нього до суду.

Заходи із викриття протиправної діяльності проводили Департамент кібербезпеки та Головне слідче управління СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Окрім цього, Співробітники Служби безпеки України викрили трьох зловмисників, які вербували громадян України для участі у воєнних діях на боці військових загонів Сирійської Арабської Республіки.

Встановлено, що вербуванням займався 27-річний киянин. Він залучив ще двох мешканців Київської області і разом вони шукали підготовлених воїнів по всій Україні.

За участь у збройному конфлікті на території Сирії найманцям обіцяли грошову винагороду у розмірі від 5 до 10 тисяч доларів США на місяць.

Цілями для вербування зловмисники обирали осіб з числа спортсменів, військовослужбовців, добровольців, які брали участь в АТО або з будь-яким іншим бойовим досвідом поводження зі зброєю.

Під час обшуків за місцем проживання у зловмисників вилучили: мобільні телефони; сім-карти; комп’ютерну техніку; флеш-носії; банківські картки.

Наразі до затриманих застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.