Трьом підозрюваним, які перешкоджали роботі журналістів програми «Схеми», обрано запобіжні заходи. Про це повідомляє Київська міська прокуратура на своїй сторінці в Фейсбук.
За клопотаннями Голосіївської окружної прокуратури міста Києва суд обрав запобіжні заходи трьом підозрюваним у перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів.
Так, двом особам, а саме керівнику банку та службовцю, що відповідає за інформаційну політику, обрано запобіжні заходи у вигляді нічного домашнього арешту з 22 години до 6 ранку та 21 години до 6 ранку відповідно.
Третьому підозрюваному, який відповідає за безпеку банку – у вигляді особистого зобов’язання.
Нагадаємо, що 4 жовтня 2021 року журналісти програми «Схеми» здійснювали запис інтерв’ю з керівництвом одного із банків у приміщенні банківської установи.
Під час запису керівництво банку надало вказівку відібрати у них камери, знищити відеозаписи інтерв’ю та заборонити подальшу зйомку. Крім того, журналістів незаконно утримували у приміщенні кабінету, не дозволяючи його покинути.
Дії підозрюваних, зокрема керівника та службовця з інформаційної політики банківської установи, кваліфіковано як перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та незаконне позбавлення волі за ч.ч. 1, 3 ст. 171 та ч. 2 ст. 146 КК України, дії працівника охорони за ч.ч. 1, 3 ст. 171, ч. 1 ст. 126 КК України, тобто перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та умисне вчинення насильницьких дій, які завдали фізичного болю та не спричинили тілесних ушкоджень.
Слідчі та процесуальні дії у кримінальному провадженні тривають.
Буквально декілька хвилин тому стало відомо про те, що відсторонений глава правління «Укрексімбанку» Євген Мецгер написав заяву про звільнення. Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook.

Як відомо, 4 жовтня на знімальну команду “Схем” напали в кабінеті Глави правління Укрексімбанку Євгена Мецгера, поки той давав інтерв’ю журналістам.

Банкіру не сподобалось питання про кредит на 60 мільйонів Сергію Брюховецькому, вихідцю з Донецька. За інформацією журналістів, його підозрювали у фінансуванні тероризму. У знімальної групи забрали камеру та видалили записи інтерв’ю. Щоправда, журналісти їх відновили.