Поки західні ЗМІ тиражують повідомлення, що Кремль «посилає сигнали» до перемовин, в реальності Росія готується до тривалої війни. Російське військово-політичне керівництво «пішло у ва-банк», поставивши усе на перемогу у війні. Тому, як пояснив головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус – Кремль добровільно не зможе сісти за стіл перемовин.

Раніше Президент України Володимир Зеленський заявив, що Путіну запропонують майданчик, де він зможе визнати, що програв війну. Хоч поки нічого не вказує на те, що колись президент РФ може вдатися до такого кроку.

«Путін та його оточення все поставили на цю війну і для них неможливо відступити. Певні російські економісти казали, що війна не може зупинитись просто тому, що зараз вся економіка Росії працює на війну», – зауважив Іван Ус.

Фактично, це означає, що Росії потрібно якомога довше воювати, інакше економіка, а разом з нею і країна, просто посиплеться.

«Скільки проіснує Росія у разі поразки в Україні – поки що важко сказати. Але щось мені підказує, що в неї і цих двох років не буде. Якщо це не станеться через день чи тиждень, то протягом року після поразки в Україні Росії вже не буде», – наголосив Ус.

Це добре усвідомлює і політичне керівництво Росії, тож не планує залишати все на півдорозі.

«Розмови про те, що Україна може вести перемовини з Росією – це насамперед відповідь нашим західним партнерам, які живуть у світі теорій, в якому все вирішується на перемовинах та будь-яка війна завершується перемовинами. Я завжди цитую радницю пана Шмигаля, яка колись казала, що якщо Туреччина хоче перемовин України з Росією, ми можемо пообіцяти, що капітуляцію Росії ми підпишемо саме в Стамбулі», – зазначив УС.