У місті Уфа, що є столицею Башкортостану, відбувається масова акція протесту, приурочена до засудження активіста Фаїля Алсинова. Йому дали чотири роки ув’язнення за «розпалювання міжнаціональної ворожнечі».

Народний депутат від фракції Слуга народу Олег Дунда  вважає, що це є симптомом, що ця російська імперія, незважаючи на те, що наші багато наших західних партнерів вважають її монолітною, насправді в середині вона досить крихка. І з часом, і досить швидко прояви цієї крихкості, симптоми, будуть зростати.

У Москві це розуміють, вони це усвідомлюють. Більше того, вони розуміють те, що програна війна в Україні в будь-якому вигляді ставить хрест на існуванні російської імперії.

Тобто такі регіони, як Башкортостан, Хабаровськ, Новосибірськ починають вважати, що метрополія Москва не має жодної сили і вона починає розсипатися. Тому для Москви станом на сьогодні іншого шляху, як знищення української держави, зокрема заради збереження російської імперії, взагалі не існує.

Нагадаємо, перший багатотисячний мітинг у Башкортостані відбувся 17 січня: люди тоді зібралися навпроти будівлі суду у маленькому містечку Баймак, де й судили Алсинова. Після того, як суддя виніс вирок у вигляді позбавлення волі строком на чотири роки у колонії загального режиму, почалися сутички мітингувальників із ОМОНом, котрий застосовував кийки та сльозогінний газ.

У відповідь мітингуючі жбурляли у силовиків сніг та шматки льоду. Постраждало кілька десятків людей.

При цьому протестувальники закликали земляків, котрі воюють в Україні, повернутися додому. Про це ж йшлося у відеозвернені однієї з протестувальниць, що нині гуляє Мережею.

«Там живе лояльне населення. Якщо воно вже вийшло на вулицю, то значить, що їх дістали. Терпіти неможливо. В основі цих протестів лежить незадоволення політикою федерального центру упродовж останніх десятиліть. Регіони втомилися від московської надцентралізації. Москва забирає собі «вершки», викачує ресурси, а залишає регіонам екологічні проблеми, малі зарплати, деградовану інфраструктуру», — пояснив  політтехнолог Аббас Галлямов.