Зустріч політичних радників нормандського формату була змістовною і дозволила повернути конструктивну канву у переговори.

Головне з попередніх результатів – підтримка режиму припинення вогню, заявив радник керівника Офісу Президента (ОП) Михайло Подоляк, повідомляє Укрінформ.

Зустріч, безумовна, була змістовною, актуальною, і тому дозволила повернути конструктивну канву нормандського формату. Особливо важливо те, що зустріч відбувалася в умовах жорсткої медійної ескалації теми “війни та миру”. Перше і головне з попередніх результатів – це режим припинення вогню, який повинен реально функціонувати, – сказав він.

Подоляк зазначив, що російська сторона погодилась з цим, і, якщо тиша буде справжньою, то це, за його словами, може стати основою для прогресу за іншими напрямками.

Ми не розглядаємо цю зустріч як один елемент, це частина загальних переговорних зусиль, направлених на деескалацію і гарантування миру для України. Як озвучувалося, наступна зустріч у нормандському форматі на рівні радників відбудеться за два тижні. Станом на зараз можна констатувати, що нормандський формат активізований і може дати результат, – підкреслив радник керівника ОП.

У середу, 26-го січня, в Парижі відбулися переговори “нормандської четвірки” на рівні політичних радників. Представники країн вперше за довгий час зустрілися в очному форматі. Відомо, що ініціаторами зустрічі були канцлер ФРН Олаф Шольц і французький президент Еммануель Макрон. На початку 2022-го року відбулися консультації радників Німеччини та Франції з Україною та РФ.

Крім цього, Андрій Єрмак заявив про деескалацію навколо всіх українських кордонів.

Я чітко заявив, що сьогодні ми очікуємо деескалацію не тільки щодо окупованих територій, а взагалі деескалації навколо українських кордонів, – зазначає Єрмак.

Він також зазначив, що Україна дотримається Мінських домовленостей тільки у власних інтересах і відповідно до норм міжнародного права.