У справі про розкрадання громадської землі в Одесі Національне антикорупційне бюро оголосило в міжнародний розшук відомого одеського бізнесмена Володимира Галантерника. Про це розповів співрозмовник Української правди у НАБУ.

Згідно з карткою розшуку, 51-річний Галантерник зник у Харкові 31 серпня 2021 року і тепер переховується від органів досудового розслідування.

В НАБУ Українській правді зазначили, що підозрюваного було оголошено в розшук 27 жовтня.
Його підозрюють за ст. 255 ч. 1, ст. 191 ч. 5, ст. 209 ч. 3 і ст. 364 ч. 2 Кримінального кодексу – створення злочинної організації, присвоєння і розтрата майна, відмивання грошей і зловживання владою.

На початку березня Одеський бізнесмен Володимир Галантерник розкрив свої активи, повідомивши про це журналу Forbes. Він підтвердив наявність часток в ринках “Привоз”, “7-ий кілометр”, торгово-розважальних центрах City Center, City Center “Котовський”, Аркадія Сіті та бутік-готелі De Paris.

Як повідомляє видання, Галантерник живе в Лондоні й донедавна не визнавав своїх бізнес-інтересів в Україні.

За словами бізнесмена, його частка у перелічених об’єктах становить близько 50%, а інші частки належать партнерам, імена яких він не назвав. Усі активи оформлені на номінальних власників або офшори.

Згідно з розслідуванням журналу НВ, у 90-их роках Галантерник був пов’язаний з угрупованням Олександра Ангерта, на прізвисько Ангел.

У 1998 році було опубліковано звіт італійської поліції у справі про контрабанду наркотиків і зброї, і за цією інформацією, до нього входив і Геннадій Труханов, нинішній мер Одеси.

За словами ексдепутата Одеської міськради Саші Боровика, у сфері інтересів Галантерника була нерухомість, будівельний бізнес, ресторанний бізнес, порти й медіа.

На публіці в Україні бізнесмен бувати не любить: востаннє його помітили цілих десять років тому на відкритті першого Одеського міжнародного кінофестивалю. Про життя в Лондоні можна дізнатися з перевіреного джерела: різноманітні деталі дизайнер Наталія Зінько, яка за статусом є дружиною Галантерника.

Якщо довіряти інформації ЕП, Галантерник контролює компанію “Будова” – одного із найбільших одеських забудовників.

6 жовтня Генеральний прокурор Ірина Венедіктова повідомила у Facebook про те, що підписала 5 підозр в рамках розслідування кримінальної справи детективів Національного антикорупційного бюро та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у справі про заволодіння землею в Одесі.

“Інформую суспільство про те, що підписала 5 підозр в рамках розслідування кримінального провадження силами детективів НАБУ та прокурорів САП. Це дуже важлива і показова справа, як для Одеського регіону, так і для країни в цілому. Одеса ніколи не була простим містом і наївно вважати, що і справи там розслідуються, так би мовити, по шаблону.

Навпаки, підозрюваними стали мер міста, низка міських посадовців і один відомий одесит, роль якого уважно вивчалась слідством, щоб ні в якому разі не помилитися і нічого не пропустити”.

Як стало відомо, одним з підозрюваних є чинний мер Одеси Геннадій Труханов. За даними джерела УП, підозру також отримають відомий одеський бізнесмен Володимир Галантерник та експрокурор Одещини Олег Жученко.

За словами генпрокурорки, слідству вдалося кваліфіковано задокументувати протиправну діяльність різних людей: від градоначальника до експрокурора та бізнесмена.

За версією слідства, ці люди були причетні до цілого ряду злочинних дій, спрямованих на заволодіння земельними ділянками в Одесі.

За висновками експертів, збитки міському бюджету склали понад 533 млн грн.

Венедіктова зазначила, що, зважаючи на існування інших важливих обставин, які ретельно опрацьовуються детективами й прокурорами, ця сума може змінитися до моменту закінчення розслідування і передачі справи до суду.