Судді Конституційного суду України, які відмовились брати участь в роботі КСУ після скандалу зі скасуванням норм антикорупційного законодавства, вчинили абсолютно правильно і виважено.

Про це заявив в ефірі телеканалу “Україна 24” представник президента Володимира Зеленського в КСУ, народний депутат від “Слуги народу” Федір Веніславський.

“Що стосується кворуму і загалом тієї ситуації, яка склалася навколо Конституційного суду. Я думаю, на сьогоднішній день це абсолютно правильне і виважене рішення тих суддів, які вирішили не брати тимчасово участі в засіданнях Конституційного суду України. Та політизація, та істерія навколо Конституційного суду і збоку самого КСУ, і інших політичних сил, і органів державної влади, свідчить про те, що в таких умовах приймати виважені і доленосні для держави і суспільства рішення навряд чи правильно”, – заявив представник президента в КСУ.

Веніславський також пояснив, як чинна влада бачить вихід з конституційної кризи:

“Вже і президент Зеленський неодноразово, і 234 депутати від нашої політичної сили і інших політсил, які написали звернення до 11 суддів КСУ, які голосували за сумнозвісне рішення, запропонували, на мій погляд, найбільш правильний і найбільш слушний у даних умовах варіант виходу з цієї кризи. Судді мають подати у відставку для того, щоб не дискредитувати загалом КСУ як інституцію, і мають понести певну політико-правову відповідальність за свою безвідповідальну поведінку під час голосування за ухвалення відповідного рішення”.

Додамо, що сьогодні Конституційний суд не зумів розглянути справу про тлумачення норм Конституції про землю як основного національного багатства. Причиною став зрив засідання.

Відомо, що на засідання не з’явилися двоє суддів, посилаючись на хворобу. Ще двоє покинули засідання, як тільки КСУ почав розглядати “земельну справу”.