Еммануель Макрон заявив, що геополітичною метою Росії є змінити правила співіснування з НАТО та Євросоюзом. Діалог з Росією не може та не має йти шляхом ослаблення будь-якої європейської держави, про це він повідомив для Le Journal du dimanche.

Макрон наголосив, що безпека й суверенітет України не можуть бути предметом компромісу у переговорах із Росією. Наразі фіксують дуже сильну ескалацію напруженості.

Безпека та суверенітет України чи будь-якої іншої європейської держави не можуть бути предметом будь-якого компромісу, так само як для Росії правомірно порушувати питання про свою власну безпеку,– заявив Макрон.

Він наголосив, що ситуація сьогодні дуже відрізняється від 2008 чи 2014 року. Тоді Росія вела наступ у Грузії та захопила українські Крим та Донбас.

За словами Макрона, у ті роки була гостра фаза військових дій, й доводилося домагатися припинення вогню або відходу військ.

Водночас упродовж декількох тижнів спостерігають:

  • дуже сильну ескалацію напруженості;
  • мілітаризацію українського кордону з боку Росії та Білорусі;
  • сухопутні, повітряні та морські засоби та численні військові навчання.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що його візит до Москви та активний діалогу з Росією спрямовані на недопущення можливого вторгнення в Україну. Макрон відвідає Москву 7 лютого, після чого наступного дня приїде в Київ.

Він заявив, що не можна вирішити будь-якого конфлікту, якщо не розмовляти з Москвою, маючи на увазі запропонований ним і Ангелою Меркель саміт ЄС-Росія, який так і не відбувся.