Нові санкції проти РФ торкнуться економіки КНР – радник президента США.

Санкції проти РФ на випадок її вторгнення в Україну торкнуться і Китаю, при цьому недотримання КНР цих санкцій також спричинить штрафні заходи, заявив у неділю телеканалу NBC радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван.

“Санкції, які ми введемо, матимуть ефект і на Китай, тому що вони будуть і проти фінансової системи Росії, яка, звісно, зокрема взаємодіє з економікою Китаю”, – сказав він.

“У Китаю буде вибір: дотримуватись чи ні санкцій. Якщо він обере їх недотримання, то, звичайно, будуть передбачені штрафи”, – продовжив Салліван.

Радник президента США зазначив, що, на думку Вашингтона, негативні наслідки можливого вторгнення РФ в Україну торкнуться і Китаю.

Також Салліван сказав, що не має у своєму розпорядженні прямих свідчень того, чи порушувалася тема України на зустрічі в Пекіні президента РФ Володимира Путіна і голови КНР Сі Цзіньпіна.

Сполучені Штати напередодні зустрічі президента Росії Володимира Путіна зі своїм китайським колегою Сі Цзіньпіном застерегли Китай від допомоги Росії в ухиленні від можливих санкцій, пов’язаних із кризою довкола України.

Про це повідомляє Washington Post.

За словами представника Держдепартаменту Неда Прайса, Вашингтон та його союзники “мають безліч інструментів”, які можна використовувати проти “іноземних компаній, зокрема в Китаї”, які намагаються ухилитися від можливих каральних заходів проти Росії.

Зауваження Прайса пролунали після того, як міністр закордонних справ Китаю Ван І заявив про підтримку нещодавнього нарощування Кремлем військової могутності у Східній Європі під час зустрічі у четвер із високопосадовим російським дипломатом Сергієм Лавровим. Згідно із заявою МЗС КНР, Пекін висловив “розуміння та підтримку” Москві, й дві країни узгодили свої позиції стосовно України.

Президент РФ Володимир Путін відідав столицю Китаю на церемонії відкриття зимових Олімпійських ігор у Пекіні. Його візит відбувся на тлі заяви посадовців США про те, що Кремль розглядає можливість зйомки фальшивого “нападу” українських сил на російську територію чи російськомовних жителів як привід для нового вторгнення в Україну.

Як повідомлялося, за даними на 3 лютого, російський військовий наземний контингент навколо кордонів України, включаючи Білорусь, а також на тимчасово окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей становить близько 115 тисяч осіб.