Голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук висловив сподівання, що інспектування позицій ЗСУ поблизу Шумів на Донбасі відбудеться за кілька днів.

Про це повідомили в ефірі “ТСН. Ранок”, наголосивши, що через скасування цієї перевірки та обстріл терористами 10 вересня під загрозою опинилася й зустріч радників лідерів країн “нормандського формату”, яка була запланована на 11 вересня.

“Ну, просто провокація, ми вважаємо. Тепер ми будемо далі аналізувати, чому це трапилося, з яких причин. Тільки після цього можна буде робити висновок, чи це, скажімо, перенесення. Бо ситуація міняється кожен день. Я не можу говорити, як буде далі. Ми будемо вивчати”, – сказав Кравчук.

Нагадаємо, 9 вересня відбулося термінове засідання ТКГ, на якому українська сторона погодилася проінспектувати 10 вересня позицію біля н. п. Шуми під керівництвом ОБСЄ разом із представниками сторін конфлікту на Донбасі, зокрема з терористами “ДНР”.

Після переговорів ватажок “ДНР” Денис Пушилін заявив, що скасував свій наказ про “знищення інженерних споруд Збройних сил України”.

Зазначимо, що жодних порушень умов перемир’я з боку України на цій ділянці фронту не було. Цей факт підтвердила й ОБСЄ.

Втім, призначена спільна інспекція в районі села Шуми Донецької області 10 вересня не відбулася.

Голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив про зрив Росією домовленостей про інспекцію та висування нових неприйнятних вимог.

Пізніше Офіс президента України офіційно заявив про зрив інспекції.

Натомість російсько-окупаційні війська відкрили прицільний вогонь зі стрілецької зброї по позиціях ЗСУ поблизу населеного пункту Шуми Донецької області.