Глава ГК “Укроборонпрому” Айварас Абромавічус написав заяву про звільнення.

Про це в Facebook повідомив його заступник Мустафа Найєм. Він зазначив, що Абромавічус подав у відставку ще місяць тому.

“Новий генеральний директор концерну повинен бути призначений президентом за поданням прем’єр-міністра, яке, згідно з повідомленнями журналістів, вже передано до Офісу президента”, – додав Найєм.

Зачистка західних агентів триває? Якщо це і так – то поки, звичайно, далеко не всіх. АЛЕ скажемо відверто – новина з розряду хороших. Лещенко і Ко ще з собою з Наглядової ради “УЗ” заберіть, – коментують цю подію журналісти Клименко.Тайм.

Відзначимо, що Абромавічус прийшов в «Укроборонпром» з обіцянкою президента Зеленському виплатити всі борги із зарплати на підприємствах

За рік роботи Айвараса Абромавічуса, який залишає посаду генерального директора «Укроборонпрому», підприємства, що входять в держконцерн, істотно знизили свої виробничі показники. Про це йдеться в статті «Рік Абромавічуса в «Укроборонпромі»: круте піке «нової команди», опублікованій на Defence Express.

При цьому, часом, для піару команда Абромавічуса вдавлася до відвертих маніпуляцій. Наприклад, розрекламований Абромавічусом-Найємом контракт на виробництво 45 БТР-4 для ЗСУ виявився профанацією. Для того, щоб його виконати, довелося зірвати іншу угоду і забрати 8 бойових машин, призначених для Нацгвардії.

“Останніми днями у ЗМІ ширитися інформація про зміну керівництва “Укроборонпрому”. Це дійсно так. Місяць тому Айварас Абромавічус написав заяву про звільнення, і новий генеральний директор Концерну має бути призначений президентом за поданням прем’єр-міністра, яке згідно повідомленнями журналістів, вже передано до Офісу президента, – пише Наєм у себе на сторінці.

У зв’язку з цим багато хто ставить питання, чи залишиться працювати в Концерні нинішня команда.

З його словами, очевидно, у нового керівника буде право формувати свою команду, впроваджувати свою культуру управління і реалізовувати своє бачення реформи. У той же час «Укроборонпром» – не приватна власність, а державна компанія, перед якою стоїть чітке і зрозуміле завдання: виробництво якісних озброєнь і військової техніки для потреб армії.

“Скажу відразу, що ми точно не будемо ставити особисті уподобання та емоції вище інтересів і репутації оборонної компанії, над реформою якої разом працювали останній рік.

За цей час ми максимально наблизили компанію до незворотності трансформації, помінявши стару прошивку на зрозумілі і відкриті методи управління – без кулуарщини, політики, корупції і договорняків”, – заявив він.

Безглузда боротьба за владу, відновлення нелегальних потоків та схем, розтягування активів та повернення до старих практик ручного управління – і є ті червоні лінії, порушення яких є неприйнятними і не дозволить багатьом за нашої команди залишатися працювати в Концерні.

Що саме може стати ознаками відкату реформи я спробував розказати простою мовою.