Начальники генеральних штабів України, Фінляндії та Швеції візьмуть участь у засіданні Військового комітету НАТО – вищого військового органу альянсу.

Про це пише “Європейська правда”.

Відповідно до інформації на сайті НАТО, Військовий комітет зустрінеться 19 травня в Брюсселі. Головуватиме на засіданні адмірал Роб Бауер, голова Військового комітету.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг приєднається до начальників генштабів країн-членів на першій сесії, щоб розглянути геостратегічний контекст і підготовку до саміту в Мадриді в червні.

Друга сесія буде присвячена війні Росії в Україні, до обговорення приєднаються начальники оборони держав-партнерів НАТО Фінляндії, Швеції та України.

Третя сесія буде зосереджена на реалізації Концепції стримування та оборони євроатлантичного простору, а також на довгостроковій позиції НАТО.

Начальники генштабів потім зустрінуться з азіатсько-тихоокеанськими партнерами НАТО, Австралією, Японією, Новою Зеландією та Республікою Корея, щоб обговорити регіональні події.

Нагадаємо, Швеція отримала запевнення від США, що вона отримає підтримку протягом періоду, коли потенційна заявка на вступ до НАТО розглядатиметься 30 країнами альянсу.

Швеція та сусідня Фінляндія залишалися поза НАТО під час холодної війни, але анексія Криму Росією у 2014 році та її вторгнення в Україну змусили країни переглянути свою політику безпеки, і їх членство в НАТО виглядає все більш вірогідним.

Обидві країни стурбовані тим, що вони будуть вразливі під час процесу подачі заявки, на схвалення якого всіма членами НАТО може знадобитися до року.

Як повідомлялося, Велика Британія допоможе Фінляндії у випадку нападу Росії, незалежно від того, чи є країна членом НАТО.

“Неможливо, щоб Британія не підтримала Фінляндію чи Швецію, якщо на них коли-небудь нападуть, незалежно від наявності якоїсь великої офіційної угоди. Ми є європейськими країнами, які мають ті самі цінності, які мають глибокі, довгі історії “, – заявив міністр оборони Британії.