Стало відомо, що 30 березня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Окупанти зазнали чергової невдачі, хоча і підключили на цьому напрямку підрозділи чеченського батальйону «Юг-Ахмат».

Про це повідомляє Інституту вивчення війни (ISW) у своєму звіті.

Там зауважили, що позиційні бої тривали: поблизу Роботиного; на північний захід від Вербового (на схід від Роботиного).

«Південне оперативне командування ЗСУ повідомило, що на Оріхівському напрямку російські війська завдали шість авіаударів 15 плануючими бомбами. Повідомляється, що в Запорізькій області діють підрозділи чеченського батальйону «Юг-Ахмат», а в Пологівському напрямку (пн.-сх. з Роботайна)», — йдеться в повідомленні Інституту вивчення війни.

Крім того, там зауважили, що 30 березня український Генштаб повідомив, що російські війська здійснили декілька невдалих атак на українські позиції на східному (лівому) березі Херсонської області, імовірно поблизу Кринок.

До того ж, на Оріхівському та Херсонському напрямках окупанти продовжують штурми та артобстріли, намагаючись вибити ЗСУ з їхніх позицій. За добу українські Сили оборони на цих напрямках знищили 141 російського окупанта.

«Ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій. Він здійснив 5 штурмів на Оріхівському напрямку, з яких 3 — в районі Роботиного, та 2 — в районі Старомайорського. На лівобережжі Дніпра ворог провів 2 штурми. Традиційно без залучення бронетехніки й зі значними втратами відійшов на свої вихідні позиції», — розповіли військові.

Йдеться, що протягом доби на Оріхівському та Херсонському напрямках поменшало на 141 окупанта та 50 одиниць озброєння та військової техніки. Зокрема знищено 2 танки, 23 одиниці автобронетехніки, 13 артилерійських систем, 4 засоби протиповітряної оборони, наземну станцію управління БпЛА,  розвідувальний БпЛА, 2 радіолокаційні станції, 4 засоби фотовідеоспостереження. Також знищено ще 4 польових пункти боєпостачання та блокпост.

«Зі зміною погоди окупанти посилили аеророзвідку – понад 200 розвіддронів за добу зафіксовано в операційній зоні. Продовжуються артилерійські обстріли, масово застосовуються ударні дрони різних модифікацій, в тому числі й зі скидом осколкових боєприпасів. На Оріхівському напрямку ворог застосовує та авіацію», — додали у ЗСУ.

Раніше вже повідомлялось, що росія активізувала свої зусилля на Сході та Півдні. Зокрема, ворог намагається просуватись на Запорізькому напрямку та повернути собі втрачені позиції у Роботиному.

На фронті склалась непроста ситуація. Російські війська, попри колосальні втрати, не полишають своїх зусиль із повернення своїх позицій. Загарбники пробують наступати у районі Роботиного, однак наші захисники дають гідну відсіч та завдають ударів у відповідь.

«Контроль над селом Роботине Запорізької області важливий для українських військових, оскільки просування України в цьому районі дозволяє Силам оборони почати діяти за межами найщільніших російських мінних полів. З цієї ж причини населений пункт важливий і для росіян, які будують оборону на Запоріжжі. Крім цього, Роботине – перший опорний пункт перед звільненням Мелітополя. Деокупацію цього села називають одним із ключових завдань для української армії під час наступу на Півдні. За 25 кілометрів від Роботиного розташований другий опорний населений пункт – Токмак. Вже за 48 кілометрів від нього Мелітополь. Тобто зараз ЗСУ на відстані 70 кілометрів від Мелітополя», — йдеться в повідомленні аналітиків Deepstatemap.