Україна зберігає контроль над більшою частиною свого повітряного простору, у той час як Росії не вдалося ефективно знищити українські ВПС чи придушити українську систему ППО.

Про це йдеться у опублікованому у середу розвідувальному огляді Міноборони Британії.

Відомство зазначає, що Україна продовжує піддавати ризику російські авіаційні засоби.

Російська авіація в основному зосереджена на півдні та сході України, надаючи підтримку російським сухопутним військам. Росія має дуже обмежений доступ із повітря на північ і захід України, обмежуючи наступальні дії глибокими ударами з дистанційним озброєнням, зазначається в огляді.

Росія продовжує завдавати ударів по українських військових об’єктах та логістичній інфраструктурі по всій країні.

Більшість їхніх авіаударів по Маріуполю, ймовірно, наносяться некерованими бомбами, що вільно падають. Ця зброя збільшує ризик жертв серед цивільного населення.

Як повідомлялося, передача Україні запчастин для військових літаків дозволила Україні збільшити свої військово-повітряні сили на 20 літаків.

Днем раніше прес-секретар Пентагону Джон Кірбі повідомив, що Україна отримала з інших країн допомогу, що дозволила збільшити кількість військових літаків на озброєнні ЗСУ.

“Я хочу сказати, не вдаючись у деталі щодо того, що надають інші країни, що вони (українці) отримали додаткові платформи, а також деталі, щоб дозволить збільшити свій флот, розмір авіапарку. Я думаю, що на цьому варто зупинитися”, – заявив Кірбі.

У відповіді на запитання журналіста речник уточнив, що в цьому випадку від словом “платформи”, має на увазі “літаки”, не надавши деталей щодо цієї передачі.

“Вони (українці) вже отримали нові літаки та запчастини, щоби підняти у повітря більше літаків”, – додав він.

Додамо, у Курській області Росії в ніч проти 27 квітня місцеві мешканці чули вибухи. За попередніми даними, там спрацювала система протиповітряної оборони.

Про це повідомив губернатор Роман Старовойт у себе в Telegram.

За його словами, жертв та руйнувань немає. Подробиці Старовойт пообіцяв розповісти пізніше.

“Сьогодні вночі, о 2:45, багато жителів Курська чули хлопки. Деталі інциденту уточнюються. За попередніми даними, спрацювала система ППО. Жертв та руйнувань немає. Подробиці повідомлю трохи згодом”, – йдеться у повідомленні.

Російські засоби масової пропаганди опублікували нібито відео роботи ПВО. Однак на ньому нічого не видно та не чутно.