Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає різні варіанти введення санкцій через ситуацію навколо України. Про це 20 грудня заявила на брифінгу речниця Білого дому Джен Псакі.

«Мені нема чого оголосити щодо розгляду можливості запровадження санкцій… Ми, звісно, розглядаємо низку санкцій у світлі того, що спостерігаємо нарощування російських сил та войовничу риторику. Але мені нічого оголосити, крім цього», — сказала вона, відповідаючи на запитання, чи розглядає Вашингтон можливість запровадження санкцій проти Ахметова.

Нагадаємо, 26 листопада під час пресмарафону президент Володимир Зеленський заявив, що оточення найбагатшого українця Ріната Ахметова нібито готувало держпереворот в Україні, який мав відбутися на початку грудня.

«Я отримав інформацію, що 1 [грудня] в нашій державі буде державний переворот. <…> У нас є не тільки агентурна інформація, але й навіть звукова інформація, де представники з України, скажімо так, з представниками Росії обговорюють участь Ріната Ахметова в державному перевороті в Україні. Що буде залучено $1 млрд тощо», — повідомив глава держави.

Зеленський також заявив, що Ахметова «втягують у війну проти держави Україна», яку він, за словами президента, вже розпочав, і це стане «його великою помилкою».

«Я запрошую Ріната Ахметова на Банкову послухати ту інформацію, якою можна поділитись, або до відповідних органів, де він може почути цю інформацію. <…> Хочу сказати, що я не Янукович — бігти я нікуди не буду; і не Порошенко — на гибелі людей, Небесної сотні, на бульдозер залізати теж не буду. Буду в ці дні очікувати всіх, хто там збирається, і з задоволенням працювати на Банковій», — додав Зеленський.