Інцидент із падінням ракети на території Польщі безпосередньо зачепив блок НАТО. Однак це не є колосальним прецедентом, за якого країни Альянсу почнуть воювати із Росією.

Про це розповів військовий експерт Петро Черник в коментарі 24 каналу. На його думку, у НАТО вирішальне рішення приймає США. Доки не буде очевидності нападу зі сторони Москви, Альянс у війну не вступить.

У цьому контексті Черник згадав слова експрем’єра Великої Британії Вінстона Черчилля, який так висловився про американців: “Вони обов’язково приймуть правильне рішення, але тільки тоді, коли перепробують всі інші методи”.

Він нагадав, що у Першу світову війну США вступили тільки тоді, коли німці потопили круїзний лайнер “Лузітанія”. В Другу світову – коли Японія напала на Перл-Гарбор.

“Ми розуміємо, наскільки колосальними були ці прецеденти. Поки не з’явиться такого масштабу приводу зараз, НАТО у війну не вступить. Це жорстока правда”, – вважає Черник.

Він наголосив, що Захід продовжить надавати Україні зброю. Також, за його словами, продовжиться фінансове донорство України.

“Союзники мертво “припаяні” до України, бо усвідомлюють: впаде Україна, до ворога прийде апетит – Польща і Прибалтика будуть наступні”, – резюмував Черник.

Також додамо, що міжнародний експерт з питань безпеки Ендрю Міхта в інтерв’ю 24 каналу розповів, як змінюється стратегія та бачення НАТО після вторгнення Росії в Україну. За його словами, у випадку США “зараз це дуже драматично змінюється”.

Голова коледжу з питань вивчення міжнародної безпеки у Центрі Джорджа Маршалла зазначив, що США впроваджують програму реформування армії до 2035 року, “яка повинна якісно змінити збройні сили до того часу, а можливо трохи раніше”.

На його думку, Україна своїм опором Росії нейтралізувала “побоювання двох театрів бойових дій, які готували Росія та Китай для Заходу – один в Східній Європі, а інший – в Індо-Тихоокеанському регіоні”.

Ендрю Міхта зазначив, що Україна фактично стримує “російський наступ на Європу”.