Юлія Тимошенко хотіла вільного продажу землі, це було в 2008 році, коли вона була прем’єр-міністром. Про це написав Олексій Мушак, нардеп 8 кликання від БПП.

“Навіть урядом було внесено законопроект «Про ринок земель». Досить ліберальний до речі. Той парламент був недостатньо готовий до усвідомлення передових напрацювань. Відповідно ініціатива Тимошенко так і не стала законом. Хоча було позитивне рішення від ГНЕУ”, – зазначив він.

А рік тому про це говорив і нардеп від президентської партії “Слуга народу” Мар’ян Заблоцький, тоді він зазначав, передаючи позицію президента і ОП:

У 2008 році Юлія Тимошенко, яка тоді була прем’єр-міністеркою, від уряду подала законопроєкт “Про ринок земель”, яким скасовували мораторій на продаж сільськогосподарської землі.

“Побував сьогодні на круглому столі стосовно ринку землі, організованому фракцією “Батьківщина”. Зачитав перелік тих, кому Юлія Тимошенко раніше пропонувала продавати наші землі. У 2008 році за своїм підписом Тимошенко від уряду подала законопроєкт “Про ринок земель”, яким скасовувався мораторій на продаж сільськогосподарської землі. Пропонувалося дозволити купувати напряму не те що іноземцям, а іноземним державам! Дискусія щодо цього була така: перша стадія – “там такого не пише”, друга стадія – “там можна тільки фермерам”, третя стадія – “це не мій законопроєкт”, четверта – “ти служиш олігархам”, – написав політик.

Зазначимо, що Юлія Тимошенко, перебуваючи на посаді прем’єр-міністра України, взяла на себе зобов’язання перед Міжнародним валютним фондом продавати українську землю.

Сьогодні Тимошенко є одним з головних критиків ініціативи запровадження ринку землі.

То чи ї ж інтереси лобією Леді Ю зараз, якщо вона зазначає наступне, подаємо її позицію в оригіналі:

2020 року монобільшість ухвалила закон, яким дозволила продавати українську сільськогосподарську землю, а зараз влада хоче зняти будь-які обмеження й усунути державу від цього процесу. У фракції “Батьківщина” заявили, що у законний спосіб мають намір протистояти цим намірам.

Як повідомила в ефірі “Українського радіо” голова партії Юлія Тимошенко, земельний пакет містить три закони.

“Перший вони вже ухвалили, і він набуває чинності 1 липня. Другий вони протискають зараз, щоб земля продавалась без будь-яких обмежень і без участі держави. А третій передбачатиме продаж землі через аукціони, що гарантує безперспективне змагання українських фермерів з глобальними банками”, – зазначила політик.

За її словами, минулого тижня у Верховній Раді розглядалися правки до законопроєкту 2194, який вносить до Земельного кодексу України 5 особливо небезпечних змін.

“Змінами до Земельного кодексу вони знімають низку важливих заборон. Держава повністю усувається від будь-якого впливу на продаж землі, а також контролю за її використанням. Навіть зміна цільового призначення буде здійснюватися власником землі, а не державою. Скасовується заборона на продаж землі іноземцям. Скасовується поняття “особливо цінні землі”, що дозволить розпродувати наше національне надбання – ліси, водойми, природні заповідники. Натомість дозволяється знімати верхній родючий шар ґрунту. Це трагічний закон, який остаточно добиває нашу землю, тому “Батьківщина” і внесла тисячі правок до нього”, – пояснила Тимошенко.

Вона зауважила, що найкращий шлях розвитку сільського господарства запропонувала ООН, визнавши пріоритетом десятиліття розвиток сімейного фермерства. Але цьому передуватиме серйозна боротьба задля захисту української землі.

“Треба не допустити ухвалення цих законів у Верховній Раді, і “Батьківщина” над цим працює. Також варто дочекатися рішення Конституційного Суду, до якого наша команда направила подання про визнання неконституційним всього земельного пакета законів. Якщо цього не станеться, ми будемо підіймати народ і разом боронити землю”, – підсумувала Тимошенко.