Австрійський аналітик Том Купер заявив, що найближчими днями Збройні сили України можуть деокупувати місто Лиман Донецької області. За його словами, українські сили вже знаходяться за 20 км на північ і північний схід від населеного пункту.

Також він зазначив, що становище армії РФ у Лимані небезпечне, але окупанти мають намір триматися до останнього, щоб виграти час. Про це Купер розповів в інтерв’ю «Суспільному».

Експерт зазначив, що ЗСУ відтісняють російську армію від річок Оскол та Сіверський Донець. При цьому він пояснив, що ландшафт у цій місцевості є складним через ліси великої площі. Водночас він упевнений, що українські військовослужбовці мають гарні перспективи для звільнення міста Лиман від російських окупантів.

Купер вважає, що у Лимані російська окупаційна армія намагається виграти час, щоб не дозволити українським військовим просуватися на інших напрямках фронту.

«Українські сили вже знаходяться за 20 км на північ і північний схід від Лиману і навіть на схід від міста. Російські війська там – у небезпечному становищі. Вони тримаються, бо намагаються виграти час. Це на руку Росії. Поки українські війська зайняті в Лимані, вони не можуть просуватися на заході або на півночі Луганщини, які також важливі через квазіреферендум, який проводиться Росією», – сказав австрійський аналітик.

Також він розповів, що зараз Збройні сили України обрали найкращу на сьогоднішній день тактику – атаку. Купер вважає, що дуже важливо зберегти українські сили у боєздатному стані, щоб вони могли продовжувати тіснити армію РФ до кордону.

«Якщо ви атакуєтето вибираєте позицію та час для атаки. Якщо зупиняєтеся, то передаєте ініціативу ворогові, і повірте мені кожна атака, незалежно від того, наскільки вона маленька чи велика, – це шок і несподіванка для людей, на яких напали. Тому завжди краще атакувати, ніж захищатись», – резюмував експерт.

Експерт Defense Express Іван Киричевський вважає, що битва за Лиман у стратегічній картині виглядає важливою психологічною точкою, яка має відкрити для нас нові перемоги

Про це він сказав в ефірі телеканалу “Еспресо”.
“Логістичні артерії окупантів у районі Лиману знаходяться під нашим вогневим контролем, якого достатньо для прискорення процесу оперативного оточення противника. Якщо оборона ворога під Лиманом посиплеться, як це було біля Балаклії та Куп’янська, то нас чекає повторення сценарію, який на Харківщині мав назву “Перегрупування на іншу окуповану росіянами територію”. Тобто, якщо росіяни не втримають оборону біля Лиману, то у них знову почнеться каскадний обвал”, – зазначив військовий експерт.

Іван Киричевський додав, що перед ЗСУ знову будуть два виклики: наздогнати російських вояк, які будуть стрімко тікати, або наступати рівно тією мірою, щоб не допускати розтягування своїх комунікацій.
“Якщо дивитися на ситуацію у стратегічному вимірі, то, як говорять деякі експерти, події на Херсонщині та на Сході –  дві складові одного цілого, а саме це стратегічна операція ЗСУ по остаточному перехопленні ініціативи у свої руки, відповідно, і її закріплення. Тобто ЗСУ намагаються зробити все можливе, щоб росіяни втратили ініціативу і єдине, щоб ворог би міг, то це відступати з високими втратами. Таким чином, у стратегічній картині битва за Лиман виглядає важливою психологічною точкою, яка має відкрити для нас нові перемоги. Якщо російські окупанти отримають пекельну та болючу поразку під Лиманом, то вони вже ніде наступати не зможуть, тому що остаточно поламаються”, – підсумував Киричевський.