російські загарбники використовують Луганськ як військовий хаб, розташований за 100 кілометрів від лінії фронту. Саме тому низка об’єктів у цьому місті є жирною ціллю для наших захисників.

Про це у щоденному оперативному зведенні для телеканалу розповів військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан. За його словами, якщо ми почали працювати по Луганську, то можливі прориви в тому напрямку.

Світан зазначив, що на території авіаційного училища в Луганську було зосереджено дуже багато російських окупаційних військ. Останнім часом вони використовували це місто як військовий хаб, розташований за 100 кілометрів від лінії фронту.

За його словами, окупанти перетягли туди військову амуніцію, склади та ремонтні майстерні.

Тобто Луганськ зараз – жирна воєнна ціль для нас. Оскільки наступ уже розпочався, то, звісно, йде підготовка так званого поля бою, – сказав полковник запасу.

За його словами, якщо ми почали “виносити” Луганськ, то прориви можуть бути і в той бік. Зокрема, вздовж Сіверського Донця можна дійти до Луганська, прикриваючись цією річкою. Це один із перспективних напрямків для прориву.

Військовий експерт зауважив, що росіяни розуміють, що подібний наш рух – на оточення Донбасу, тому намагаються якось купірувати наші війська в районі Білогорівки.

Полковник запасу пояснив, що, йдучи вздовж Сіверського Донця, нам треба укріплювати лише один фланг – той, що від Росії. А Сіверський Донець буде природною перешкодою. Тому, прикриваючись Сіверським Донцем, можна дійти до Дону. А далі вздовж Дону спуститися до Ростова. Буде такий собі рейд приблизно в понад 200 кілометрів.

Але він (рейд) вирішить багато проблем. Він, по-перше, 300-тисячну армію Росії купірує в Україні,– заявив Світан.

Тобто, наголосив він, ми відріжемо від Росії відразу все, включаючи сухопутний коридор, прикриємося Сіверським Донцем, а потім Доном, приблизно так, як зараз – Дніпром. Тобто потрібно буде працювати лише з одним флангом, бо росіяни не матимуть чим форсувати Дон.

Тоді, за його словами, вся російська армія буде в оперативному оточенні. А після знищення Кримського мосту 300-тисячна армія опиниться вже у повному оточенні. Це один із варіантів, який точно є на столі у нашого головкому, все залежатиме від сил та засобів.

Додамо: у військах РФ критичні втрати людського ресурсу. Але для російського командування він потрібен для оборони. І з технікою в російських окупантів усе гірше й гірше — дефіцит 27-30%. Про це сьогодні, 15 травня, в ефірі телеканалу заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За його словами, людське життя для російського командування абсолютно нічого не варте.

“Але водночас є й інший дуже важливий момент — російський людський ресурс будь-яким чином зараз може себе проявляти в нинішньому форматі ведення повномасштабної війни. Цьому ресурсу для того, щоб, наприклад, успішно наступати або щоб успішно вести оборону, потрібно два дуже важливих показники. Це — показник професійності, тобто якості ресурсу. Це мають бути професійні військові, навчені військові, з досвідом. Або це мають бути, навіть якщо мобілізовані, то ті, хто пройшов достатній курс підготовки. Не якийсь там базовий двотижневий, два тижні це навіть не базовий, якщо по суті. Базові навички отримують мобілізовані протягом до 3 місяців. Це ми говоримо про базу. А якщо говорити про професію як таку військового, основу, то це роки”, — сказав Коваленко.

Другий фактор — це технічна компонента, яка є невіднятною частиною не тільки для успішного виконання бойових завдань, а й збереження життя особового складу.

“А з технікою у російських окупантів з кожним днем все гірше і гірше, оскільки саме вони проходять зараз процес демілітаризації. У них виникає дефіцит техніки, який по низці підрозділів, по низці плацдармів становить штатно дефіцит, по суті, понад 30 і навіть 50%. Штатна комплектація підрозділу зараз середньостатистична по низці плацдармів, наприклад, на півдні (лівобережна Херсонщина і Запорізька область) становить 27-30%. Тобто це навіть небоєздатний підрозділ, але він перебуває практично на передовій лінії. І комплексно це все надалі впливатиме на їхні можливості вже ведення оборони, їхніх дій. І, по суті, як у результаті неможливості ведення цих дій, утримання поки що контрольованих територій”, — підсумував Олександр Коваленко.