Найманці приватної військової компанії «Вагнер» все ще складають більшість російських військ у зоні Бахмуту. За прогнозами британського аналітика, “Вагнерівці” будуть змушені покинути місто.

Аналітик з питань оборони і безпеки Майкл Кларк відзначив в коментарі для Sky News, що на відміну від росіян, українські військові під час контрнаступу будуть уважно стежити за реакцією противника на свої військові стратегії.

Аналітик передбачає, що під час контрнаступу України буде велика кількість стратегій, маніпуляцій та тестувань, а українські сили вивчатимуть реакцію противника на різні військові дії в регіонах Кремінна, Соледар, Бахмут, Авдіївка та Вугледар, щоб визначити, де краще зробити прорив лінії фронту

Що стосується ситуації в Бахмуті, аналітик припускає, що українські сили оборони намагаються відрізати російські війська, розташовані в центрі південно-східного міста, оточивши їх з півночі і півдня.

“Можливо, йому (ватажкові ПВК “Вагнера” Пригожину – ред) доведеться піти з Бахмута, взявши сім восьмих міста”, – зазначає експерт.

Нагадаємо, українські військові продовжують рухатися вперед на Бахмутському напрямку в районах передмістя. У самому Бахмуті тривають запеклі бої – ворог зібрав там усі сили та намагається просуватися, знищуючи все на своєму шляху.

Про це заявила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. За її словами, українські підрозділи за одну дому захопили понад 10 ворожих позицій на півночі та півдні околиць Бахмута, зачистили значну площу лісового масиву в районі Іванівського.

Завдяки продуманому плануванню командування та миттєвій реакції на дії РФ, стійкості та мужності українських воїнів, ворог не може оточити Бахмут та досягти гучної перемоги на цьому напрямку, стверджує Маляр.