Уряд Великої Британії прийняв рішення передати Україні чергову партію пожежних машин, карет швидкої допомоги та фінансування українським медикам, про це йдеться в пресрелізі британського уряду.

Нові автомобілі швидкої допомоги, пожежні машини та фінансування для медиків, передання якого оголошено сьогодні, краще спорядять український народ для забезпечення необхідної медичної допомоги та рятування життів, – зазначив прем’єр-міністр Сполученого Королівства Борис Джонсон.

Зазначається, що в гуманітарну допомогу, зокрема, увійдуть 22 швидкі допомоги, укомплектовані усім необхідним обладнанням.

Також повідомляється про надання британським урядом 300 тисяч фунтів стерлінгів благодійній організації UK-Med, яка тренуватиме українських лікарів, парамедиків та медичних сестер надавати медичну допомогу в умовах масових жертв серед населення.

Водночас, організація UK-Med отримає для України ліків та фармацевтичних засобів на суму £300 тисяч, а також допоможе облаштувати в Україні мобільні лікарні для підтримки найвразливіших категорій громадян, включаючи дітей та людей похилого віку, які залишаються в Україні в період військових дій.

Тепер наша життєво важлива гуманітарна підтримка допоможе врятувати життя та надати медичну експертизу на передову, – відзначила міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс.

У британському уряді зазначили, що в Україну вже прибули два чергових конвої з більш ніж 40 пожежними машинами, укомплектованими 300 пожежними рукавами та майже 10 тис. одиниць захисного одягу.

Зазначимо, що вчора Британія скасувала всі мита та обмеження на український експорт згідно угоди про вільну торгівлю, яка мала повноцінно запрацювати для України з 2023 року.

Так, відтепер скасовані всі тарифи та квоти, що охоплюються торговельною угодою між Британією та Україною, тобто передусім аграрну та промислову продукцію. Такий крок “надасть Україні економічну підтримку у скрутний час”, переконані в уряді Сполученого Королівства.

Зазначається, що таке рішення було ухвалене у відповідь на пряме звернення українського уряду щодо лібералізації тарифів. 

“Зняття мит на ключові українські експортні товари, включаючи ячмінь, мед, консервовані помідори та птицю, допоможе українському бізнесу та виробникам, коли вони цього найбільше потребують”, – повідомив Департамент міжнародної торгівлі Британії.