Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан заявляє, що Франція збереже рішучу підтримку України у війні, яку розв’язала росія. Про це Ле Дріан написав у своєму Twitter.

Я хотів підтвердити своєму українському колезі Дмитру Кулебі, що Франція збереже рішучу підтримку України перед лицем війни, з якою вона стикається: фінансова допомога, санкції, оборонне обладнання, боротьба з безкарністю, – написав глава французької дипломатії.

У повідомленні МЗС Франції з цього приводу зазначається, що у розмові з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, яка була дванадцята з початку року, Ле Дріан підкреслив безперервність стратегії Франції стосовно війни в Україні та рішучість Франції продовжувати та поглиблювати підтримку, яку вона надає Україні в усіх сферах.

У цьому зв’язку міністр посилався на нещодавні рішення, прийняті президентом республіки щодо постачання українським військам оборонної техніки, зокрема в галузі артилерії, враховуючи особливо значні та нагальні потреби України, – йдеться в повідомленні.

Міністри також обговорили параметри посилення європейських санкцій проти росії за підтримки французького головування в Раді Європейського Союзу.

Зазначається, що міністри згадали драматичну ситуацію в Маріуполі, який перебуває під безперервними обстрілами російських військ. Міністр повторив прохання Франції щодо вільного пересування цивільного населення та вільного доступу для гуманітарної допомоги в цьому місті, як і на решті території України.

Нова російська агресія проти України виявилася зовсім неочікуваною для Франції. До останнього французька влада вважала, що Росія не буде воювати, а французькі експерти часто підкреслювали, що Москва просто хоче вести переговори із Заходом зі стратегічних питань. Втім, від перших днів війни влада, ЗМІ та населення Франції стали на бік України.