Федеральне бюро розслідувань перевіряє дії 45-го президента США Дональда Трампа на предмет порушення закону про шпигунство та інших правопорушень, що загрожує йому штрафом або ув’язненням.

Про це повідомляє Politico, в розпорядженні якого опинився ордер на обшук маєтку Трампа.

Згідно з ним, федеральні правоохоронні органи підозрюють Трампа у вилученні або руйнуванні документів, перешкоджанні розслідуванню і порушенні закону про шпигунство.

“Засудження за цими статтями може обернутися ув’язненням або штрафом”, – зазначає Politico і додає, що ордер свідчить про “надзвичайну загрозу національній безпеці, яку, на думку федерального розслідування, становлять загублені документи”.

Представник Трампа Тейлор Будовіч заявив, що дії ФБР були “не просто безпрецедентними, а й непотрібними – а тепер вони поширюють брехню й натяки, аби відкинути той факт, що влада ополчилась проти свого головного політичного опонента”.

Нагадаємо, Агенти Федерального бюро розслідувань, які обшукали будинок 45-го президента США Дональда Трампа в Мар-а-Лаго в понеділок, вилучили 11 пакетів секретних документів, зокрема деякі з грифом “цілком таємно”.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Зазначається, що під час обшуків у резиденції Трампа були вилучені близько 20 ящиків із речами, підшивки фотографій, рукописна записка, указ про помилування його соратника Роджера Стоуна і профайл “президента Франції”.

У переліку вилучених речей, із яким ознайомилося WSJ, згадані пакети документів: чотири – з грифом “цілком таємно”, три – з грифом “таємно” і ще три – конфіденційні. Більш детальної інформації про зміст документів у переліку немає.

Адвокати Трампа стверджують, що він використав свої повноваження, щоб розсекретити матеріали перед тим, як піти з посади президента. Попри це, існує законодавство, яке визначає процес зберігання навіть розсекречених документів. Варто зазначити, що агенти ФБР шукали документи, що стосуються ядерної зброї.

Утім, не відомо, чи були такі документи знайдені під час обшуків, пише видання. Також не відомо, чи стосувалась документація зброї, що належить Сполученим Штатам, чи іншій країні. У четвер міністерство юстиції США попросило суддю оприлюднити ордер, який санкціонував обшук ФБР у Мар-а-Лаго, після того, як Трамп назвав обшук політичною відплатою. Тож незабаром громадськість зможе дізнатися більше про те, що шукали агенти під час безпрецедентного обшуку в будинку колишнього президента.

Експерти кажуть, що матеріали  про ядерну зброю зазвичай доступні невеликій кількості урядовців. Оприлюднення подробиць про американську зброю може стати цінною інформацією для розвідки ворогів, які прагнуть створити способи протидії цим системам. Водночас інші країни можуть розглядати розкриття своїх ядерних секретів як загрозу, вважають експерти. Цікаво, що 45-ий президент США Дональд Трамп стверджує, що вже ухвалив рішення брати участь у президентських виборах 2024 року, але поки не знає, коли саме оголосить про початок кампанії.

Про це Трамп заявив в інтерв’ю New York Magazine.

“У своїй голові я вже ухвалив це рішення, тому нічого більше не впливає (на нього)”, – заявив Трамп, стверджуючи, що “якщо я вирішу балотуватися, я переможу”.

Він додав, що розмірковує, коли саме оголосити про початок передвиборчої кампанії – до чи після проміжних виборів до Конгресу восени 2022 року.

“Нехай люди знають. Я думаю, що багато людей навіть не балотувалися б, якби я це зробив, тому що, якщо ви подивіться на опитування, вони навіть не реєструються. Таких людей більшість. І я вважаю, що якщо б вони балотувались, у вас була б негативна реакція на них. Люди хочуть, щоб я балотувався”, – додав Трамп.

У ЗМІ раніше писали, що Трамп проводить переговори з потенційними донорами, щоб заручитися підтримкою на прийдешніх президентських виборах. Для участі у виборах 45-ий президент США має заручитися підтримкою своєї Республіканської партії. Останнє опитування The New York Times показує, що його кандидатуру наразі не підтримує половина республіканців.