Якщо Пекін не допоможе зупинити війну Росії проти України, Євросоюзу буде “дуже важко, якщо не неможливо” підтримувати довірчі відносини з ним.

Про це заявив глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель, передає CNN.

“Я хотів би сказати це по-дружньому: Європейському Союзу буде надзвичайно важко, якщо не неможливо, підтримувати довірчі відносини з Китаєм, якщо він не сприятиме пошуку політичного рішення, що базується на виведенні російських військ з українських територій”, – сказав він.

На переконання Борреля, позиція нібито нейтралітету у війні Росії проти України, якої дотримується Китай, зокрема перед обличчям порушення міжнародного права, “не викликає довіри”.

Підписуйтесь на телеграм – всі новини там, а ми продовжуємо

“Ми не просимо нікого приєднатися до нашої позиції. Ми просто просимо визнати, що в цьому випадку мало місце серйозне порушення міжнародного права”, – наголосив глава євродипломатії.

З цими заявами Боррель мав відвідати Китай цього тижня, однак через підтверджений у нього коронавірус поїздка скасувалася.

Раніше повідомлялось, що глава дипломатії Європейського союзу Жозеп Боррель домагатиметься гарантій від міністра закордонних справ Китаю Цинь Гана, що Пекін не надасть військової допомоги РФ.

“Досі Китай чітко давав відповідь: Цього не сталося і не станеться, але ми маємо зберігати пильність”, — сказав представник ЄС.