В одному з Telegram каналів з’явилася інформація про те, що в Офісі Президента замовили закриту соціологію з виборів мера в Харкові.

“Наше джерело в ОП розповіло, що Офіс Президента замовив закриту соціологію по Харкову, ситуація виявилася дуже цікава щодо виборів мера міста. Не один кандидат не має значної переваги в першому турі, що робить непередбачуваним підсумковий результат і другий тур”, – написав “Резидент” в Telegram.

Інший телеграм-канал “Харків. Бої без правил” додав, що цієї соціології побоюється в.о. мера Харкова Ігор Терехов, оскільки за їхніми даними, рейтинг останнього почав просідати.

Як відомо, партія “Слуга народу” не буде висувати свого кандидати на вибори харківського міського голови.

Про це повідомляли голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія та голова партії Олександр Корнієнко.

“Я спілкувався із харківчанами, то поки ми не будемо нікого висувати, бо немає сильної кандидатури, яка може боротись”, – сказав Арахамія.

Корнієнко додав, що на місцеві вибори кандидатів висувають місцеві осередки партії. Водночас, з великою ймовірністю партія “Слуга народу” не буде нікого висувати та не підтримує жодного із тих, хто вже виявив бажання взяти участь у перегонах.

Телеграм-канали, які висвітлюють вибори в Харкові, як і більша частина політологів впевнені, що в другому турі зустрінуться Михайло Добкін і Ігор Терехов. Але результат наперед прорахувати не може ніхто – обидва сильні суперники, навіть незважаючи на адмінресурс Терехова.

При цьому той же телеграм – канал “Харків. Бої без правил” повідомляє, що політтехнологи Терехова мають намір витягнути на вибори технічного кандидата в особі Олександра Фельдмана, який за даними ТГ, повинен послабити позиції Добкіна і тим самим підняти рейтинг Терехова.

Однак варто додати, що за соціологічними прогнозами в Олександра Фельдмана мінімальні шанси вийти в другий тур, а це значить, що в другому турі харків’янам, схоже, все одно доведеться обирати між Тереховим і Добкіним.

Нагадаємо, місце голови Харківської облдержадміністрації також залишається порожнім понад місяць. Чи впливає відсутність голови на роботу ОДА та чому президент не призначає керівника — Суспільне зібрало думки депутатів та політологів.

“Ніякої дестабілізації”

Виконувач обов’язків голови ОДА Олександр Скакун був заступником при трьох останніх головах — з часів президентства Петра Порошенка. До того понад 20 років працював у Службі безпеки України. Саме Скакуна головним претендентом на посаду очільника адміністрації називає керівник фракції “Слуги народу” в облраді Ігор Захарченко.

“Ніякої дестабілізації не сталося. Професійна людина. Він дуже довго працює в цій будівлі. Професійний фахівець, тому я думаю, що він впорається”, — говорить Захарченко.

Про жодних кандидатів на посаду не чули у фракції “Опозиційної платформи — За життя”. Затягувати ж з призначенням не можна, вважає голова фракції ОПЗЖ в облраді Сергій Гладкоскок.

“Це погано, коли не призначений “губернатор”, тому що в нас скоро починається опалювальний сезон. Ми всі турбуємося про тарифи, всі прекрасно розуміємо ціни. Який механізм компенсацій буде, з якого рівня бюджету. Тому голова ОДА обов’язково потрібен”, — упевнений Гладкоскок.

Чому область за місяць не отримала нового керівника адміністрації та хто міг би позмагатися за посаду, у “Блоці Кернеса” і “Блоці Світличної — Разом” не прокоментували. Голова фракції Кирило Кернес відповів, що перебуває у відпустці. Вікторія Белявцева на дзвінки не відповіла.

Голова “Європейської солідарності” в облраді Олександр Скорик вважає, що у президента в регіоні закінчилися досвідчені кадри.

Нагадаємо, вибори мера Харкова призначили на неділю 31 жовтня 2021 року.