Ситуацію щодо постачання газу в Європу дуже уважно вивчили у США і зрозуміли, що без України Центральна Європа недоотримуватиме постачання газу.

Про це сказала радниця міністра енергетики Лана Зеркаль 16 вересня у ток-шоу “Право на владу” на 1+1.

“Вони дуже уважно вивчили нарешті ситуацію з тим, як постачається газ Європі. Вони до цього ніколи не вивчали ситуацію: де, як, які є вузькі місця. Вони тільки зрозуміли, що взагалі без українського маршруту вся Центральна Європа недоотримуватиме газ і що це створить штучний дефіцит, тому що на Баумгартені ми будемо конкурувати разом із Німеччиною, Швейцарією, Італією і Австрією за цей обсяг газу, якщо через Україну не буде постачатися газ”, – пояснила Лана Зеркаль.

Нагадаємо, у четвер, 16 вересня на онлайн-брифінгу Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна продовжить “дружньо тиснути” на партнерів щодо газопроводу “Північний потік-2” – МЗС.

Він пояснив, що останніми днями була серйозна активність на треку Північного потоку – 2. Проте позиція України залишається незмінною.

Глава української дипломатії нагадав, що наприкінці минулого тижня Україну відвідав старший радник державного секретаря США з питань енергетичної безпеки. Київ також відвідав державний секретар міністерства енергетики Німеччини.

Під час зустрічей українська сторона донесла своє бачення кроків, які здатні нейтралізувати загрози Північного потоку – 2, а також забезпечити сталу роль України як транзитера газу.

“Ми бачимо, що партнери чують те, що ми їм говоримо, і пропозиції, які ми вносимо, але рішення ще не ухвалені. Ми будемо продовжувати переговори, продовжувати такий дружній, виключно дружній тиск на партнерів.”, – сказав він.

Також Кулеба відзначив, що Україна вимагає від партнерів переходу від слів до конкретних дій, від запевнень до конкретних гарантій. Тим більше, що ми бачимо, що Російська Федерація на європейському газовому ринку перейшла до конкретних дій, накручуючи ціну на газ, створюючи ефект непередбачуваності ринку та ажіотаж через дефіцит, тому зараз вже треба діяти Німеччині, Сполученим Штатам. Україна готова разом із ними діяти.

Нагадаємо, 10 вересня російський газовий монополіст Газпром оголосив про завершення будівництва газопроводу “Північний потік-2”.