Українські захисники впевнено звільняють наші землі і немає жодних сумнівів, що усі окуповані загарбниками землі буде звільнено

Тож Кримський міст потрібно добити, аби загнати російських окупантів у глухий кут.

Про це розповів військовий експерт і полковник запасу Олег Жданов в одному з інтерв’ю.

Як він зазначив, Кримський міст наразі в стані мінімальної пропускної здатності. Залізнична гілка не може пропускати важкі військові ешелони, а автомобільна – діє тільки наполовину. Експерт підкреслив, що росіяни навіть автобуси і фури не пускають по мосту, відправляючи їх на пором.

“Якщо є можливість, то я б добив Кримський міст. Адже цей крок матиме великий психологічний вплив. У російських військ з’явиться чітке розуміння, що це півострів, і це глухий кут. Тобто, якщо вони не виходять звідти через перешийок, поки ще є сухопутний коридор до Росії, значить, вони опиняться у вогневому мішку, в пастці”, – сказав Жданов.

До всього, військовий експерт підкреслив, що Кримський міст потрібно добити до початку входження українських військ до Криму.

Водночас варто зазначити, що ніхто з повною впевненістю не може передбачити майбутнє Криму — за його звільнення потрібно поборотися. Найімовірніше, нові перемоги ЗСУ приводитимуть у дію багато чинників, які побічно вплинуть на деокупацію півострова і послаблять вплив Росії.

Таку думку в етері одного з телеканалів озвучив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

“Зараз ніхто не може з упевненістю сказати, яким чином будуть звільнятися ті чи інші окуповані території України, включно з Кримом. Але ми можемо з упевненістю сказати про те, що перемоги Збройних сил України, нові прориви будуть приводити в дію дуже багато чинників, зокрема чинники внутрішні для Росії: дезорієнтація військово-політичного керівництва Росії, поведінка великих груп населення Росії, які будуть стикатися, вочевидь, з новими хвилями мобілізації. Звісно, зараз дуже важко припустити, яким чином буде звільнятися Крим.

Але те, що це відбуватиметься на етапі такого відчутного ослаблення РФ внаслідок удару Збройних сил України, для мене це очевидно”, — сказав Чубаров.

Голова Меджлісу також вважає, що в РФ уже помітно змінюється ставлення самих росіян до пропаганди росЗМІ.

“Ми стали свідками минулого року того, як швидко внаслідок самої ж російської пропаганди змінюється ставлення населення Росії до тих міфів, які їм вбивають у голови. Скажімо, ситуація із захопленими районами Херсонської та Запорізької областей, проведення так званих “референдумів” і на їхній основі включення цих територій до складу Росії. І потім здача цих територій без жодного спротиву. Усе це призвело до того, що населення Росії загалом усвідомлює, що всі ці твердження про якусь “особливу сакральність” окремих територій, зокрема Криму, є нічим іншим, як елементом пропаганди”, — сказав Чубаров.

За його спостереженнями, вже немає сумнівів, зокрема в західної громадськості, в тому, що Кримський півострів, як і інші тимчасово окуповані території України, мають бути повернуті під контроль Києва. І ні про який “споконвічно російський” Крим мови бути не може.

“Мені видається, що 2022 рік і ситуація з так званими “референдумами” і подальшими діями російських окупаційних військ загалом привели кримську ситуацію в те становище, коли останні міфи, якими Росія годувала, зокрема й західну громадськість, щодо “особливої сакральності”, “російськості” Криму, вони всі зникли мов туман. Сьогодні всі ототожнюють однаково ставлення до окупованих територій Донбасу, Херсонської, Запорізької областей та Кримського півострова. Усі усвідомлюють, що це українські землі й вони мають бути повернуті Українській державі”, — підсумував Чубаров.