Юрій Луценко йде з посади генерального прокурора України. Про це він оголосив під час виступу з трибуди Верховної Ради, звітуючи про хід вбивства активістки Катерини Гандзюк.

"Як голова правоохоронної системи я сьогодні подаю заяву про відставку президенту України. А ви у парламенті маєте розглянути це питання. Прошу зробити це до кінця тижня", – сказав Луценко.

Таке рішення він прийняв через спекуляції політиків навколо смерті Гандзюк. Зокрема, через намір створити парламентську слідчу комісію до завершення справи слідчими органами.

"Я обурений піаром на крові, який розгорнувся навколо цієї справи. Я багато разів був депутатом і розумію, що тимчасова слідча комісія є інструментом парламенту. Але не уявляю, що може робити ТСК при незакінченому слідстві? У неї навіть не буде предмету роботи. Будь-яка інформація слідства складає таємницю. І прокурор не дозволить, особливо після вчорашнього витоку, дати доступ членам ТСК до слідства.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Не розумію обвинувального ухилу, який розгорнули на всіх ефірах. Учорашній витік інформації по одній із 12 версій замовника підірвала успішність діяльності слідства… Організаторам ТСК потрібен не результат, а піар для боротьби за владу… Ми живемо у збоченій інформаційній атмосфері. За війну звинувачують не Путіна, який напав на країну і вбив тисячі людей, а Порошенка і владу. Звинувачують не Януковича, який пограбував країну і втік у Москву, а тих, хто забрав у нього півтора мільярди і приніс їх у бюджет. Звинувачують не тих, хто вбив Гандзюк і затриманий Національною поліцією, а тих, хто не вказує на потрібного їм для захоплення влади замовника. Це все – боротьба за владу", – висловився