Командир Батальйону ударних БПАК «Ахіллес» 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка, Юрій Федоренко, висловив свої прогнози щодо планів російських окупантів у Харківській області.

«Що стосується Вовчанська, для противника є принциповим узяти його, тому що це може бути достатньо вдалий плацдарм для подальшого просування у тил угрупування Сил оборони. Відповідно й Сили оборони це розуміють й достатньо потужно б’ють ворога. За останню добу противник тактичного успіху на полі бою не мав, але бої у Вовчанську зараз ідуть достатньо складні», — зауважив військовий у коментарі для українського каналу.

Федоренко вказав, що російська армія діє за типовою тактикою, накопичуючи позиції одну за одною. Це означає, що вони входять у будинки, закріплюються там і намагаються просунутися далі. Він також зазначив, що позиції перед окупантами активно обстрілюються Силами оборони.

«Звісно, противник намагається завдавати ураження, зокрема і керованими авіабомбами. Війна в міській забудові при тому, коли в тебе менша кількість особового складу, ніж у противника, є достатньо складною, противник це розуміє, і тому для нього було важливо втягнутися саме в міську забудову», — наголосив командир.

Він зауважив, що ворог буде продовжувати активні штурми у Харківській області протягом наступних двох місяців, оскільки володіє відповідними силами, можливостями та ресурсами.

«Противник усвідомлює, що цей період часу ми накопичуємо сили, засоби у зв’язку з військовою допомогою Сполучених Штатів Америки, для цього потрібен час, перші боєприпаси вже з’явилися, гармати почали стріляти більше — це об’єктивно, але максимальне накопичення відбудеться десь за 1,5-2 місяці. Тому в цей період часу противник буде і тиснути, і, я думаю, дуже висока ймовірність, що відкриє ще один напрямок — це будуть Суми, чи вздовж лінії державного кордону Харківської області, десь неподалік тих напрямків, де точаться бойові дії. Час покаже, і про це точно знає наша розвідка», — сказав Федоренко.

Водночас військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов сьогодні розповів, що осійським окупантам не вдається форсувати річку Вовча і взяти під повний контроль місто Вовчанськ Харківської області. Зараз Сили оборони України контролюють близько 60% території населеного пункту. Тривають активні заходи з очищення житлового сектору від російських окупантів.

До Вовчанська були перекинуті спецпідрозділи Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО). І ця тактика, за словами Снєгирьова, вже дає свої позитивні результати.

“Підрозділи ГУР МО провели унікальну операцію в моменті знищення особового складу російських окупаційних військ. Вони дали можливість ворогу зайти на територію адміністративної будівлі — лікарні міста Вовчанськ, після чого було завдано удару з використанням високоточної зброї — авіаційної бомби французького виробництва Hammer (“Хаммер”)”, — розповів аналітик.

За даними самих окупантів, втрати в особовому складі становлять понад 50 осіб, аналогічна кількість — санітарні втрати, — додав Снєгирьов. Отже, у результаті успішної спецоперації ГУР МО було ліквідовано приблизно 100 військовослужбовців російської армії.

Снєгирьов також підкреслив, що ситуація в районі села Липці залишається важкою.

“Противник намагається взяти цей населений пункт, тому що він є ключовим для української оборони. Там панівні висоти, які дають змогу ЗСУ тримати під вогневим контролем значні території, зокрема йдеться про окуповані райони Харківської області”, — пояснив експерт.

Однак подальшого просування російських окупантів углиб української території немає, наголосив Снєгирьов.