Інформація щодо дій російських добровольців у прикордонні РФ наразі закрита, щоб не інформувати противника. Невідомо, скільки ще зможуть добровольці там протриматись, оскільки це дуже важко, але своє головне завдання, яке їм ставило українське командування включно з Главкомом Сирським, вони вже виконали.

Таку думку висловив військовий та громадський діяч, генерал-майор запасу СБУ, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.), директор Агентства реформування сектору безпеки, експерт із національної безпеки Віктор Ягун.

«Коли вони заходили, я, напевно, серед інших, думав, що це буде продовження тих самих акцій, які були раніше: захід, демонстрація сили, рейд, вихід, не більше трьох днів, і на цьому все закінчується. Тут вийшло трохи інакше. Вони реально вирішили показати свою силу, відтягнути на себе сили противника та фактично спробувати створити демілітаризовану зону вздовж кордону з Україною для того, щоб не допустити подальших обстрілів української території, відтягнути на себе сили противника, що дуже добре вдалося. Ті сили, які противник накопичував для можливості продовження наступальних дій, він був змушений перекинути на напрямок, де діють добровольці. Причому, як стало відомо, там не тільки РДК і ‘Свобода Росії’, але й батальйони вільної Ічкерії, ‘Сибірський батальйон’ — досить було потужне угруповання, не дуже численне, але досить підготовлене та озброєне», — сказав гість ефіру.

За його словами, щоб надалі успішно відтягувати російські сили, у прикордонні РФ має діяти до бригади. Але кількість — не головне.

«Треба дивитися, як насправді воюють наші хлопці, наприклад, на лівому березі Дніпра. І теж малими силами вони стримують величезну кількість військ. Тож кількість тут не головна. Головне — боєприпаси, та головне — досвід тих, хто воює. І підтримка логістична, ясна річ», — коментує Ягун.

Він також зазначив, що добровольці показують активним росіянам шлях до свободи. Хоча вважає, що російське суспільство дуже хворе, про що свідчать, зокрема, результати нещодавнього опитування росіян про теракт у «Крокус Сіті Холі». Відповідно до них, щонайменше половина повірила в кремлівську версію про нібито «український слід».

“Але треба розуміти, що близько 10-15% готові активно протистояти путінському режиму. Це та активна частина населення, яка не погодиться на продовження цієї сталінізації, путінізації країни, перетворення її на тоталітарну державу. І саме на цю частину населення, частково на молоду частину населення, спрямовано те, що роблять РДК та “Свобода Росії”. Насправді ці підрозділи показують, що є інший шлях — не стояти з білими кульками чи одиночними пікетами, а шлях збройної боротьби. І завжди мала частина, революційна, показувала той шлях і приклад, який потім підхоплювала більшість населення. Зрозуміло, що Росія зараз, напевно, не готова. І якщо й будуть якісь зміни, то вони будуть більш палацового характеру. Але вказати, що є інший шлях, інша сила та інші можливості — це все одно плюс у цій ситуації”, — резюмував Віктор Ягун.

Нагадаємо, що за даними української розвідки, Росія активізувала заходи зі зміцнення ділянок кордону у Бєлгородській, Курській, Брянській областях після рейдів «Сибірського батальйону», «Російського добровольчого корпусу» та легіону «Свобода Росії».

«Особовий склад угруповань військ РФ «курск», «брянск» та «бєлгород» тренують виявляти та боротись з диверсійно-розвідувальними групами, вести штурмові дії в умовах міської забудови, охороняти та обороняти об’єкти критичної інфраструктури», — розповіли в Головному управлінні розвідки.

У ГУР додали, що вишкіл новобранців для посилення прикордонних російських регіонів проводять, зокрема, в окупованому Маріуполі та інших окупованих містах України. Також, за даними розвідки, в трьох російських регіонах вдосконалюють та маскують укріплення, намагаються збільшити там кількість засобів боротьби з дронами, РЕБ та ППО.