Служба безпеки України оголосила про підозру генеральному директору російського проєктно-конструкторського бюро «Радуга» Сергію Богатікову. Це підприємство спеціалізується на серійному виробництві далекобійного ракетного озброєння для російських військ.

«Радуга» спеціалізується на виробництві далекобійного ракетного озброєння для російських військ, зокрема, крилатих ракет типу Х-101, що застосовуються для повітряних ударів по цивільній інфраструктурі України. Такі ракети вже використовувалися під час нападу на Умань 28 квітня 2023 року.

«Тоді унаслідок повітряної атаки рф загинуло 23 місцевих жителя, серед них – 6 дітей. Під час вогневого ураження було повністю зруйновано під’їзд з 27 квартир», — розповідають у службі безпеки.

За даними слідства, підприємство отримало відзнаку «вдячність президента Росії» за безперебійні поставки ракетного озброєння окупаційним угрупованням РФ.

Сергію Богатікову повідомлено про підозру за декількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема, за підтримку агресивної війни проти України.

Наразі проводяться розслідування та заходи для притягнення Богатікова до відповідальності за злочини проти держави.

Нагадаємо, що нещодавно СБУ повідомила про підозру російській пропагандистці Маргариті Симоньян.

Так, Симоньян очолює міжнародний рупор Кремля — телеканал RT і входить до медійного пулу президента Володимира Путіна. Вона однією з перших підтримала повномасштабне вторгнення РФ та воєнні злочини російських окупантів.

Серед нових задокументованих злочинів пропагандистки — публічні заклики до масового вбивства українських дітей у грудні 2023 року. Також вона неодноразово агітувала за продовження ударів по цивільній інфраструктурі України.

Водночас Симоньян регулярно поширює кремлівські наративи у вигляді «авторських» дописів у власному Telegram-каналі та в ефірах російських телеканалів — йдеться про її участь у телепередачі ще одного пропагандиста Володимира Соловйова.