Окупанти намагаються просунутись у бік Часового Яру, з метою першочергово завоювати стратегічні позиції та витіснити Збройні Сили України з оперативно вигідних позицій біля Кліщіївки, Іванівського та Андріївки. Крім того, ворог намагається прорвати фронт у напрямку Новопавлівського. Російські сили також розглядають можливість формування великих угруповань у напрямку Куп’янська, Кремінної, з метою подальшої реалізації наступальних операцій на Харків. Проте їх чекає багато сюрпризів, адже місто знаходиться на стратегічних висотах, які створюють справжню пастку для армії РФ.

Про це розповів генерал армії, колишній голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж у інтерв’ю українському Каналу.

«Тобто Путін поставив завдання захопити повністю Донецьку область. Це Бахмутський, Авдіївський, Новопавлівський напрямки, де загарбники розгортають ударні групи. Ми сьогодні потужно стримуємо, будуємо укріпрайони, завдаємо величезних контрударів», – зауважив він.

Микола Маломуж пояснив, що ситуація у Часовому Яру зазнає змін. Українські захисники виконують маневри, проте всередині населеного пункту немає жодних закопувань. Збройні Сили України утримують оперативно вигідні позиції на висотах.

Немає проривів ворога ані у бік Часового Яру, ані на Новопавлівському напрямку, де в останні дні були активні атаки російських сил. Сьогодні ЗСУ підсилюють свої позиції, мають інформацію про плани ворога і використовують розвідувальні можливості для спостереження за переміщенням військ та основними ударними групами окупантів.

Ми говоримо про Східний регіон, де виконується завдання утримати ті напрямки, про які ми говоримо, але й знищувати там резерви. Тому що по всіх напрямках йде велика концентрація живої сили та військової техніки ворога, – підкреслив генерал армії.

Збройні Сили України можуть завдавати ударів по місцях сконцентрованості російських військ, що призводить до значних втрат серед ворога. Українські бійці також наносять попереджувальні удари по передовим резервам окупантів, на полі бою. Колишній керівник Служби зовнішньої розвідки зауважив, що на сьогоднішній день ворог не має достатніх стратегічних ресурсів для проведення великих наступальних операцій.

Додамо, Часів Яр — наступне відносно велике схід від Бахмута. На думку військових аналітиків, Часовий Яр є ключем до Слов’янсько-Краматорської агломерації, оскільки розташований на висоті.

У разі його можливого захоплення військам РФ навіть не обов’язково буде рухатись уперед – величезні території Донбасу опиняться в зоні їхнього вогневого контролю.

Командир батальйону ударних безпілотників «АХІЛЛЕС», 92-ї ОШБР Юрій Федоренко в ефірі телеканалу розповідає, що в російських окупантів не буде можливості повною мірою окупувати Часів Яр, що на Бахмутському напрямку Донецької області.

«Сили оборони показують неймовірний результат в обороні на Бахмутському відтинку, тому що противник штурмує усім наявним ударно-штурмовим потенціалом. На поточний момент, за останні дві доби противник жодних тактичних успіхів на полі бою не мав», — розповів Юрій Федоренко.

За його словами, деякі позиції, як, наприклад, населений пункт Іванівське поблизу Часового Яру є перехідними.

«Умовно, сьогодні зайняв противник. Після системної роботи вдалося зробити необхідні заходи для того, щоб знищити його на позиціях, розбити ці позиції. Потім затягується наша піхота, закопується максимально, утримує позиції.

Він зазначив, що таких позицій є значна кількість, які переходять від однієї сторони до іншої.

«Тому війна йде досить жваво та в повний зріст. На моє переконання, у противника не буде можливості повною мірою окупувати Часів Яр», — підсумував командир батальйону ударних безпілотників «АХІЛЛЕС», 92-ї ОШБР.