Туреччина проведе в п’ятницю в Анкарі переговори з російською делегацією, щоб домовитися про знижку на понад 25% на російський газ.

Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на високопоставлених турецьких чиновників.

Туреччина хоче, щоб знижка поширювалася на платежі 2023 року і деякі попередні платежі 2022 року, розповіли чиновники на умовах анонімності.

Якщо Туреччина не зможе забезпечити знижку на бажаному рівні, то вона добиватиметься відстрочки платежів до 2024 року, сказали урядовці, не уточнюючи деталей.

Минулого року Росія поставила трохи менше від половини з 59 млрд кубометрів газу, який імпортує Туреччина.

Президент Реджеп Таїп Ердоган заявив, що загальний рахунок Туреччини за електроенергію на 2022 рік може становити $100 млрд, що вдвічі більше, ніж минулого року.

Варто зазначити, що раніше Угорщина заявила, що “Газпром” дозволить їй відстрочити платежі за природний газ, які мають бути здійснені в найближчі шість місяців.

Цікаво, що у перший рік Угорщина заплатить 20% від суми платежу, який буде відтерміновано, а згодом сплачуватиме по 40% у наступні два роки, за словами двох джерел. За даними співрозмовників, відстрочка платежу буде проведена під 3,5%.

Проте, у зимовий період 2022/23 року Будапешт без урахування відстрочки, ймовірно, має заплатити за російський газ 4 млрд євро.

Чиновники в Будапешті заявили, що граничної суми відкладеного платежу не існує  і вона може збільшитися зі зростанням ринкових цін на природний газ.