У Кремлі визнають уразливість анексованого Криму перед атаками Збройних сил України. Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що “ризики наступу” української армії на півострів існують, але при цьому запевнив, що “російська сторона вживає всіх заходів для запобігання цьому”.

Слова речника Кремля передають російські ЗМІ. Пєсков назвав “організацією терористичних актів” потенційні контрнаступальні операції українських військ у районі півострова.

При цьому прес-секретар Путіна відмовився відповідати на запитання щодо ступеня захищеності укріпрайонів російської армії в Криму, порадивши звернутися з цим питанням до оборонного відомства РФ.

Як повідомляє правозахисний телеграм-канал ARC, напередодні Кремлівський диктатор зазначив “критичну важливість” злочинного “контролю сухопутного шляху”, який веде до окупованого Криму.

Крім того, у Кремлі традиційно спробували “покласти провину” за війну “на Захід та Україну”, а також вказали на чергові нібито можливі “атаки по Кримському мосту”.

Як аргументи, Москва, як і раніше, намагається уявити ситуацію нібито “спробами” України “поквитатися” за обстріли інфраструктури України та мирних міст, які пропаганда Кремля злочинно називає “військовими об’єктами”.

Також не виключено, що заяви путіну мають підготовчий характер перед можливими провокаціями спецслужб агресора та звинуваченнями України у проведенні якихось “терактів” на об’єктах кримської “енергетичної інфраструктури” або можливими “акціями” “повторного знищення Кримського мосту”.

Вже й самі кримчани іронізують над лініями оборони окупантів.

Раніше повідомлялося, що російські загарбники активно споруджують якісь “лінії оборони” на окупованих територіях України, включаючи Крим. Із наявних фото та відео випливає, що основним елементом даних «ліній» є бетонні тетраедри, а також рови, і окупанти вже заявляли, що на окупованому півострові буде три такі «лінії».

7 грудня підконтрольне загарбникам «севастопольське медіа» «ForPost» розповсюдило з цього приводу цитату військового пропагандиста агресора Олександра Коца про те, що «це означає лише підготовку до різних сценаріїв, включаючи і найгірший».

Оскільки прямо про такий сценарій – тобто про де-окупацію Криму ніхто раніше з російських пропагандистів раніше прямо не заявляв, дана публікація викликала «бурю емоцій», зокрема серед колаборантів та колонізаторів. Наприклад, один із таких, хто «турбується», написав у коментарі про те, що він «сподівається», що окупанти «своєчасно повідомлять про евакуацію, якщо не зможуть нас захистити… нададуть транспорт і видадуть сертифікати не по 3 мільйони, а на реальну ринкову вартість квартири»

Як іронічно помітили з цього приводу у відповідь севастопольці, звичайно. Вони вас у Підмосков’ї на Рубльовку запросять переїхати, чи до Геленджика. І речі перевезуть приватним літаком». Також, як іронізують у коментарях жителі окупованого міста «рви та надолби в Криму, це, звичайно ж, величезний стратегічний “прорив”», ставлячи риторичне питання, чи «приготували» «лінії оборони» в Москві.

Іронізувати можна довго, однак ясно одне – Крим – це Україна, і не має бути жодних питань.

Офіційний представник зовнішньополітичної служби Євросоюзу Пітер Стано нагадав, що Україна має повне право відновити свій контроль та суверенітет, у тому числі над Кримом. Загальне завдання міжнародної спільноти, підкріплене міжнародним правом, націлене на те, щоб Україна відновилася у своїх міжнародно визнаних кордонах.

«Як це станеться, звичайно, залежатиме від розвитку подій на полі бою та від подій на політичному рівні. Ми віддали б перевагу політичному врегулюванню і політичному рішенню. Але умови такого рішення мають визначати українці. При цьому росія не хоче йти з України. Це рішення тих, хто сидить у Кремлі, хто віддає накази… і вас «виштовхнуть» із Херсона, Донецька, Луганська. Зрештою, і з Криму…», — вважає Стано.