В тимчасово окупованому Суходольську на Луганщині почався стихійний бунт. А справа в тому, що у місті 7 діб немає електрики та води. Натовп вимагає від місцевого гауляйтера активно ліквідувати наслідки снігопаду, оскільки по всьому місту лежать обірвані дроти, які ніхто не прибирає. Але прибирати все це нікому — робочих бригад не вистачає, бо всіх мобілізували та викрали на м’ясо ще 2022 року.

Про це повідомляє низка телеграм-каналів.

Така сама ситуація і в більшості інших міст окупованого Донбасу. Виявилося, що у разі надзвичайної ситуації просто нема кому працювати. Дефіцит робітників чоловіків. В результаті настав колапс.

Однак військове керівництво РФ це мало турбує. В них ціль одна — позбирати якомога більше чоловіків з тимчасово окупованих територій і відправити на фронт. Саме тому по всіх регіонах мобілізація продовжується. Так відомо, що окупанти формують систему «федеральних комісаріатів» (військкоматів — ред.), роздають повістки на підприємствах, а також проводять приховану мобілізацію серед тих, хто отримує російські паспорти.

На окупованих частинах Запорізької та Херсонської областей росіяни взялися за примусову мобілізацію відносно нещодавно. На Донеччині, Луганщині та в анексованому Криму вона триває вже дев’ять років – і там окупанти діяли та діють тими самими методами. Саме у цих регіонах вони планують мобілізувати найбільше людей і в цю хвилю.

«Чоловіків змушують приходити туди, щоб нібито встати на облік, а за фактом – мобілізують. Поки що це найбільш поширено у селах, адже там цей процес простіше приховати. Але він вже розповсюджується і на окуповані міста», — розповіли у Центрі національного спротиву.

Росіяни також проводять інформаційну кампанію на окупованій частині півдня України. Розсилають СМС-повідомлення з закликом прийти до військкомату та умовами контрактної служби, регулярно пишуть у своїх Telegram-каналах про необхідність встати на військовий облік для всіх чоловіків призовного віку.

Тим, хто цього не зробить, погрожують штрафом до 30 000 рублів (трохи більше ніж 12 000 грн).

Підписати контракт з російською армією пропонують і у «центрах зайнятості». В окупованих містах працюють також окремі центри набору на контрактну службу. Мер Мелітополя Іван Федоров каже, що у Запорізькій області такі центри вже функціонують у Мелітополі, Бердянську, Токмаку, Приморську, Приазовському та Якимівці.

«Окупанти розсилають повістки та просто роздають їх на вулицях, зупинках та підприємствах. Деякі підприємства навіть вимушені були зупинити роботу. Адже частину чоловіків, що там працюють, мобілізували, а інша частина перестала виходити на роботу, щоб цього не сталося. Ми також знаємо про випадки, коли повістки роздавали працівникам шкіл. В одній зі шкіл в Запорізькій області це робила особисто директорка-колаборантка», — зазначили у Центрі національного спротиву

Там також уточнили, що окупанти під час проведення примусової мобілізації роздають керівникам підприємств «мобілізаційні плани», де зазначено, скільком співробітникам потрібно вручити повістки. У разі невиконання планів росіяни погрожують змінити керівництво цих підприємств на більш лояльне.

Однак вони не розуміють, що з часом терпець може увірватися і повсемісний колапс призведе до таких бунтів, як вже відбуваються на Луганщині та Донеччині.