Президент Володимир Зеленський стурбований ситуацією на Донбасі, проте його заява не стосується війни з путінськими найманцями, вона трохи інша.

Так, глава держави стурбований знищеною інфраструктурою Донбасу і у нього визрів план, як відновити розгромлені території. На думку Зеленського, це потрібно робити, так як Донбас все одно повернеться Україні.

У президента дозрів план, що він запропонує представникам великого бізнесу інвестувати в ці території.

«З великим бізнесом збираємося зустрітися в червні. І будемо говорити про розвиток Донбасу. Тому що у нас є план і ми хочемо запропонувати бізнесу інвестувати саме в Донбас, інвестувати в інфраструктуру Донбасу, тому що ми всі розуміємо, що Донбас обов’язково повернеться і хтось цим повинен займатися », – повідомив Зеленський.

За його словами, він по черзі зустрічається з українськими олігархами і представниками бізнесу.

Зустрічався з Пінчуком, хтось ще приїжджав. Приїжджали деякі політики, тому що вони теж олігархи », – зазначив президент.

Що стосується припинення війни на Донбасі, Зеленський не бачить іншого виходу, як Мінські угоди. Але, оскільки вони не дають особливого результату, президент хоче залучити до переговорів США і Великобританію.

Додамо, що на зустрічі у Брюсселі Генсек НАТО вчергове заявив про підтримку територіальної цілісності України та привітав бажання президента України досягти миру.

"Я вітаю вашу відданість завершити конфлікт, адже український народ на це заслуговує", – сказав пан Столтенберг.

Зеленський робив заяву англійською мовою, а відповідав на запитання журналістів українською. Він підкреслив, що курс України до НАТО та ЄС закріплений в Конституції і є незмінним.

Відзначимо, що Володимир Зеленський обговорить із високим представником ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федерікою Могеріні та президентом Євроради Дональдом Туском плани щодо реформ в Україні.

Також обговорять врегулювання ситуації на Донбасі та застосування запобіжних заходів до російських посадовців через “паспортизацію” жителів ОРДЛО.

Окрім того, напередодні, він висловив співчуття родинам трьох загиблих військовослужбовців. Президент також звернувся до керівництва РФ і командування її окупаційних сил на Донбасі.

“Внаслідок посилених обстрілів позицій ООС на Донбасі загинуло троє військовослужбовців і ще трьох було поранено. Я співчуваю родинам загиблих і бажаю якнайшвидшого одужання постраждалим”, – йдеться у повідомленні.

Також Зеленський звернувся до керівництва РФ і командування її окупаційних сил на Донбасі, зазначивши, що “загострення конфлікту – не найкращий фон для відновлення переговорів у Мінську”.