Офіс генпрокурора скерував повістку екснардепу Жванії.

Допитати Давида Жванію можуть на території українських дипломатичних представництв, каже Олександр Качура

Офіс генерального прокурора України скерував повістку колишньому народному депутату Давиду Жванії за відомими адресами.

Про це під час брифінгу під стінами Верховної Ради України заявив народний депутат України (фракція “Слуга народу”) Олександр Качура.

Учора я спілкувався з генеральним прокурором. Мені вдалося з нею провести коротку зустріч… 5 хвилин поспілкувалися щодо тих резонансних заяв, які були зі сторони Жванії.

Насправді, Генеральну прокуратуру зараз звинувачують у тому, що не допитали Жванію, але насправді Офіс генерального прокурора направив повістку Жванії за відомими адресами. І Жванія, на сьогодні, за інформацією правоохоронних органів, знаходиться за межами України. Тобто він повинен відреагувати, і правоохоронні органи, відповідно.

Державне бюро розслідувань за вказівкою процесуальною Офісу генерального прокурора може допитати Жванію навіть у посольстві, консульстві України, тому що це є територія України. Він може там надати всі докази”, – сказав Олександр Качура.

Посилаючись на інформацію від генпрокурора, парламентар повідомив, що справи щодо заяв Жванії розслідуються, проте зараз все залежить від колишнього нардепа, чи надасть він покази як свідок.

Як відомо, не так давно народний депутат (фракція “Слуга народу”) Олександр Качура скерував депутатське звернення до правоохоронних органів з вимогою надати правову оцінку тим обставинам, про які заявляє колишній нардеп Давид Жванія у своїх відеозверненнях.

Давид Жванія почав публікувати відео, де докладно розповідає, як він разом з Порошенком, Яценюком і Кличком вчинили злочин. У зв’язку з цим, вже кілька днів всі чекають офіційної реакції від правоохоронних органів з внесенням відповідних записів у ЕРДР і початку розслідування.

Але так і не дочекалися)

У своїй книзі «Петро П’ятий» Олександр Онищенко раніше описав, як стався конфлікт Жванії з Порошенком. За словами автора, Жванія «не доніс» до гаранта один мільйон доларів з шести обіцяних за «вирішення питання». Що дуже образило президента. І він виключив Жванію зі свого оточення, і «обрізав» доступ свого соратника до госдепів.

Звичайно, виникає питання – чому Давид Жванія так довго мовчав?

Які б мотиви хто не переслідував, всі чекають реакції і оцінки правоохоронців і на плівки Деркача, і на одкровення Жванії. Саме тому, я звернувся з депутатським зверненням до правоохоронних органів. На основі моєї заяви повинні бути внесені записи в ЕРДР і розпочато розслідування, – пише нардеп.