Російські підрозділи разом із найманцями приватної військової компанії “Вагнер” уже кілька місяців намагаються захопити Бахмут, бо це особиста амбіція номінального власника ПВК Євгена Пригожина. Таку думку в ефірі одного з телеканалів висловив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Він вважає піаром Пригожина встановлення так званої “лінії Вагнера” — протитанкових оборонних споруд у вигляді бетонних пірамід. Їх російська приватна військова компанія почала встановлювати на окупованій території Луганської та частково Донецької областей, а також у Білгородській області РФ. На думку Мусієнка, йдеться про спосіб розпилу грошей.

“Справа тут в особистих амбіціях і піарі того ж Пригожина і тих же “вагнерівців”. Ви звернули увагу, як широко розтиражували, показали, зняли з різних ракурсів, з повітря, з безпілотників? Але є дуже важливий і найважливіший момент у цьому — вони не укріплені бетоном під землею”, — наголосив експерт.

На його думку, такою самодіяльністю Пригожин демонструє свою активність, піариться, що нібито він здатний виправити ситуацію на фронті для російських окупаційних військ на тлі кадрових рокіровок у командуванні.

“Це свідчить про те, що Кремль і Путін допускає розколи військової ієрархії командирів, що неприпустимо, оскільки це призведе до поглиблення кризових процесів та явищ. І тому відбувається як кажуть, розбрід й хитання у лавах”, — сказав експерт.

Зауважимо, у російських військ тривають десь кілька місяців спроби захопити той плацдарм, пройти Бахмут. Вони як об стінку б’ються і все одно хочуть пройти, попри втрати тощо. Проте наступальні дії безуспішні.