На полі бою ворог намагається відновити лідерство та  втрачені позиції. Це роблять окупанти одночасно на різних ділянках фронту, включаючи Авдіївку, Куп’янсько-Лиманський і Бахмутський напрямки.

Військовий експерт Петро Черник в ефірі українського каналу спробував пояснити тактику росіян. Він розібрав план загарбників щодо розпорошення на двох прикладах славнозвісних подій 2022 року.

«Росіяни мають настільки «специфічну» логіку, настільки «унікальний» уклад мислення, що треба спробувати стати на їхнє місце, щоб їх зрозуміти», – підкреслив Черник.

Противник окупував Крим та частини 4 областей України: Херсонську, Запорізьку, Донецьку та Луганську. Ба навіть, 5 жовтня 2022 року Владімір Путін затвердив «ратифікацію» договорів про «прийняття» цих територій до складу Росії та підписав федеральні конституційні закони про включення їх до складу країни-агресорки.

І доволі складне питання, як їм доведеться пояснювати відхід з Південного плацдарму, бо передумова для нас є. Це буде не завтра, не післязавтра, а може за кілька місяців. Це завдання, яке можна у стратегічному сенсі осягнути. Не дам точної відповіді їх міркування, але на прикладі протиставлення і відштовхування від протилежного, приведу цікаві аргументи, – сказав військовий експерт.

Перший приклад – село Чорнобаївка на Херсонщині, яке стало «пеклом» для росіян. 

Другий приклад – спроби росіян переправитися через річку Сіверський Донець на Луганщині у травні 2022 року. Українські захисники понад 5 разів присікали намагання ворога потрапити на інший берег. Переправа на річці стала однією із найсмертоносніших для російських окупантів. Щонайменше 800 росіян були знищені, переважно від артилерійських обстрілів.