Сьогодні У Кремлі знов згадали про зустріч Зеленського і Путіна. Зазначивши, що найближчим часом малоймовірна.

РФ вкотре закидають Україні “неправильність її дій”.

Так речник Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що розмова двох президентів наразі неможлива саме через це.

“Поки особливих перспектив для цієї розмови не проглядається, знову ж таки, через дії української влади”,

– сказав Пєсков.

Однак, якщо врахувати той факт, що відбувається це на фоні блискавичних перемог української дипломатії в Гаазі, вимальовується цікава картинка загнаного у глухий кут звіра, який відчайдушно намагається вколоти опонента.

Цю ситуацію не обійшов увагою й Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, який у своєму блозі написав:

“Цього тижня в Гаазі Україна перешкодила планам Росії зірвати розгляд Арбітражним трибуналом справи України проти РФ щодо порушення імунітету українських військово-морських кораблів та членів їхніх екіпажів внаслідок їхнього захоплення і затримання 25 листопада 2018 року.

Багато років Росія всіляко демонструє зухвалість та зневагу до міжнародного права. В основі цієї політики лежить уявлення про тотальну, гарантовану безкарність. Притягуючи Росію до міжнародно-правової відповідальності, Україна руйнує це глибоко помилкове уявлення російського керівництва.

Притягнення РФ до відповідальності за її злочини в міжнародних судах входить до переліку ключових цілей нещодавно ухваленої Стратегії зовнішньополітичної діяльності України.

Російська самовпевненість може приносити лише короткострокові, “Піррові” перемоги. Довгостроково переможе Україна. Міжнародне правосуддя нешвидке, але невідворотне. Ми працюємо над тим, щоб його лещата невпинно крутилися”.

Та додав:

“Навіть після зміни режиму Путіна міжнародні суди будуть притягати Росію до юридичної відповідальності”.