Північна Корея різко відреагувала на засудження Сполученими Штатами зміцнення її відносин із Росією, назвавши США загрозою світовому миру, а НАТО — «організатором української кризи».

Державне північнокорейське інформагентство KCNA опублікувало заяву заступника міністра закордонних справ КНДР Ім Чон Іля, в якій той стверджує, що КНДР і Росія мають традиційні відносини дружби та співпраці, а Сполучені Штати намагаються створити у світової громадськості хибне враження, що взаємодія Пхеньяна і Москви становить загрозу глобальному миру й безпеці.

За словами дипломата, саме США і Захід своїми конфронтаційними кроками підштовхнули відносини між Північною Кореєю та Росією до вершини розвитку.

«Відносини КНДР і Росії виходять на новий високий етап… та служать могутньою фортецею і стратегічним опорним пунктом для збереження миру та стримування військових загроз і втручання імперіалістів», — ідеться в заяві.

Заступник міністра, своєю чергою, заявив, що загрозу міжнародному порядку та глобальному миру несуть Сполучені Штати, які створюють альянси по всьому світу.

При цьому він вказав на нещодавно утворений для протидії загрозам з боку КНДР тристоронній альянс США-Японія-Південна Корея, а також згадав НАТО, назвавши його «організатором української кризи».

Втім, такі заяви північнокорейських чиновників не являються несподіванкою. Правлячий у Пхеньяні режим диктатора Кім Чен Ина від початку російського вторгнення в Україну демонструє повну підтримку ідеологічно близькому путінському режиму.

Як відомо, російський військовий VIP-літак приземлився у Пхеньяні цього тижня, через декілька днів після того, як північнокорейський лідер Кім Чен Ин здійснив рідкісну поїздку до сусідньої Росії для переговорів з Путіним, які, ймовірно, були зосереджені на постачанні зброї.

Також нагадаємо, що північнокорейська зброя могла б допомогти Росії у бойових діях в Україні, але, ймовірно, вона недостатньо сучасна, щоб змінити хід війни.

Разом з іншими ЗМІ, агентство повідомило, що лідер КНДР Кім Чен Ин перетне кордон Росією цього тижня, здійснивши свою першу за чотири роки поїздку за межі країни для переговорів з президентом Росії Володимиром Путіним.

За даними південнокорейського агентства Yonhap, яке посилається на анонімного чиновника, бронепоїзд Кім Чен Ина, схоже, вже перебуває на шляху до Росії.

США раніше заявляли, що майбутня зустріч буде присвячена поставкам боєприпасів до Москви. Північна Корея має значні запаси артилерійських снарядів та некерованих ракет, які можна використати з військовою технікою радянських часів для невибіркових атак на Україну, пише Bloomberg. Пхеньян відкидає звинувачення США у наданні військової допомоги Росії. Цієї ж версії дотримується російська влада.

«Постачання боєприпасів з Північної Кореї навряд чи матиме вирішальне значення в короткостроковій перспективі, але полегшить Росії продовження війни на виснаження», — вважає Теренс Реріг, професор з питань національної безпеки у Військово-морському коледжі США.

За його словами, важливою частиною стратегії Путіна стала спроба виграти час у затяжному конфлікті з розрахунку на те, що західна підтримка вичерпається.

«Збільшення кількості боєприпасів дозволить Путіну дотримуватись цієї стратегії», — сказав він.Рішення Росії звернутися до Північної Кореї за зброєю є ознакою мінливої динаміки у відносинах між країнами з моменту заснування Північної Кореї в 1948 році за підтримки Радянського Союзу.

Північна Корея отримала підтримку від Пекіна та Москви під час Корейської війни 1950-53 років і протягом десятиліть сильно залежала від радянської допомоги.

Нині ж боєприпаси з Північної Кореї можуть виграти час для Росії, давши її промисловості шанс наздогнати попит, констатує агентство.