В п’ятницю, 5 листопада, Верховна Рада відсторонила народну депутатку з парламентської фракції “Слуга народу” Галину Третьякову від участі в п‘яти пленарних засіданнях.

Рішення про відсторонення Третьякової підтримали 234 народних депутати. Причиною прийнятта такого рішення став її вислів про покійного депутата Антона Полякова. Раніше комітет рекомендував ухвалити рішення без обговорення.

Після голосування спікер Ради Руслан Стефанчук попросив Третьякову покинути зал парламенту.

“Прошу народного депутата України Галину Миколаївну Третьякову залишити зал засідань Верховної Ради України на період проведення п’яти пленарних засідань Верховної Ради України”, – сказав він.

Нагадаємо, що передувало ситуації.

Після смерті народного депутата Антона Полякова який після виключення з фракції “Слуга народу” вступив у групу “За майбутнє”, на парламентському засіданні того ж дня, Третьякова у фракційному чаті “Слуги народу” прореагувала на цю подію словами “одним ворогом менше”. Члени групи “За майбутнє” зажадали від керівництва фракції “Слуга народу” вибачень за це.

Колеги померлого обурилися через некоректність висловлювань голови комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Усі фракції парламенту підписали лист до комітету Верховної Ради з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи парламенту з вимогою відсторонити Третьякову від участі в пленарних засіданнях на 5 днів.

Тому пізніше комітет з питань регламенту розглянув заяву від парламентарів з усіх фракцій і груп. Вони вказали на «недопустиме висловлювання, пов’язане з передчасною смертю народного депутата Антона Полякова».

Рада розглядала це питання без обговорення. «Проти» виступили лише троє депутатів від «Слуги Народу» та жодного з інших політсил. Ще 14 представників монобільшості та один позафракційний утрималися.