Сєвєродонецьк повністю під окупацією Росії

Про це на телемарафоні #єдиніновіні заявив голова Сєвєродонецької ВДА Олександр Стрюк.

Що відбувається в місті:

▪️росіяни намагаються встановити свої порядки.

▪️Вони вже призначили свого коменданта і збирають якийсь “актив”.

▪️Приховані на заводі “Азот” виходять з укриттів, росіяни з ними знімають пропагандистські сюжети.

Чи можлива евакуація:

▫️Зараз евакуація на вільну територію України для цивільних вже неможлива.

▫️Вони можуть виїхати лише на окуповані росіянами території.

За подіями в Сєвєродонецьку спостерігає вся країна. Там наші воїни борються з росіянами. 

«Наші військові мали відійти на більш укріплені оборонні позиції. Це дозволить вести оборону в подальшому й збереже життя нашим воїнам. На жаль, міста Сєвєродонецька майже не залишилось», – визнав він.

Попри все, російські окупанти не припиняють атакувати промзону міста. Там перебувають люди. За словами Стрюка, вони в укриттях.

Як пояснив Стрюк, ховатися мусять ті, хто чомусь не виїхав через певні свої переконання. Вони залишились на підприємстві Сєвєродонецька і вважали, що це найбільш захищене місце. До завершення бойових дій вони будуть перебувати в сховищах.

Також, за словами Стрюка, російські загарбники хотіли взяти місто в блокаду з півдня. Але їм це не вдалося.

Ті наші підрозділи, які мали відійти на більш укріплені позиції, вийшли. Тому їхнє оточення ворогу не вдалося. Натомість у більшій небезпеці тепер сусідній Лисичанськ. Але він є більш укріплений завдяки своєму географічному розташуванню та висоті, на якій він є.

У Міністерстві внутрішніх справ пояснювали, що Лисичанськ для оборони буде кращим. Скоріше за все, ЗСУ будуть відходити, умовно, до Лисичанська. Адже наша основна стратегія зараз – це завдавати якнайбільшої шкоди противнику, а з іншого боку – максимально зберегти життя нашим військовим. І якщо є такі загрози, то краще передислокуватися та зайняти більш вигідні позиції.

Про це розповів радник міністра внутрішніх справ Ростислав Смірнов. На його думку, скоріше за все, ЗСУ будуть відходити, умовно, до Лисичанська.

Він пояснив, що для цього є певні причини і передумови.

“Ми повинні розуміти, що це все навіть не відхід, а військове маневрування”, – наголосив Смірнов.

Адже наша основна стратегія зараз – це завдавати якнайбільшої шкоди противнику, а з іншого боку – максимально зберегти життя нашим військовим. І якщо є такі загрози, то краще передислокуватися та зайняти більш вигідні позиції, – заявив він.

За його словами, зараз операція ще триває, тому деталей він розповісти не може.

Радник глави МВС зазначив, що Лисичанськ є позиційно кращим, бо він розташований на підвищенні. Через це з нього краще обстрілюються зони.

У Міноборони ж стверджували, що російські окупанти не залишили своїх мрій щодо захоплення Луганської області. Для цього в район Сєвєродонецька та Лисичанська перекидається додаткове озброєння. А на окремих напрямках ворог переважає українські сили у кілька разів. За даними Генштабу ЗСУ, на Сєвєродонецькому напрямку противник здійснював обстріли із танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії неподалік Лисичанська, Сєвєродонецька, Білої Гори, Вовчоярівки, Спірного та Берестового.

“Найгарячішими ділянками фронту залишаються населені пункти на південному і південно-східному напрямках від Сєвєродонецька. Противник значно збільшив кількість авіаційних нальотів. Внаслідок ударів по Лисичанську на навколишнім населеним пунктам зруйновано велику кількість будівель”, – розповів речник Міністерства оборони Олександр Мотузяник.

Натомість заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що пости у соцмережах про відхід наших військових до того як про це повідомив Генштаб та оборонне відомство, нашкодили нашим ЗСУ. Українські захисники та захисниці втрачають дорогоцінний час. Мовиться про добу – дві, коли ЗСУ могли б реалізовувати свої військові плани та маневри за умов непублічності ходу військової операції. Таким чином ЗСУ просто не дали доробити заплановане.